Erste Liga

19 órája

Erősen kezdett a DAB, de az Újpest fordított

Kevesebb mint nyolc perc alatt két gólos vezetést szerzett a DAB otthon az Újpest ellen, aztán fordítottak a lilák és végül 5-2-re nyertek az Erste Liga pénteki játéknapján

Németh Krisztián

Forrás: DAB

A sereghajtó meglepték a tabella ötödik helyén álló lila-fehéreket Dunaújvárosban. A 6. percben Ivan Sziszak talált be, majd két minutummal később Erik Zohovs megduplázta az előnyt, 2-0.

A fővárosiak az első szünet után kezdték el ledolgozni hátrányukat, majd a 34. percben – a korábbi fehérvári – Just Kyle góljával fordítottak, 2-3. Innentől a vendégek megoldották a feladatot, és végül két góllal nyertek Dunaújvárosban.