Jégkorong

2 órája

Legyűrte ellenfelét a Volán

Kemény küzdelem végén 4-1-es győzelemmel hagyhatta el az Alba Aréna jegét a Hydro Fehérvár AV19, akihez az olasz Asiago látogatott az osztrák bázisú jégkorongliga 8. fordulójában.

Kelemen Kornél

Kemény mérkőzésen aratott győzelmet a Volán

Fotó: Fehér Gábor

A mérkőzést elszántan kezdte a a Volán, egyből ellenfele fölé akart kerekedni. Az első percekben Trevor Cheek több lövéssel is megkínálta az Asiago kapujában álló Fazio Justint, aki minden lövést hárítani tudott. A hazai csapat kemény játékkal próbált dominálni, viszont sokszor akadozott a passzjáték, emiatt több lehetőség is adódott a vendégek előtt, a legveszélyesebb jégkorongosuk Carter Christopher Turnbull volt, aki többször is megkínálta Horváth Dominikot. Az idő előre haladtával növelte a nyomást a székesfehérvári klub, Ambrus Gergő veszélyes pozícióból lőhetett, azonban a pakk a kapuvason csattant, maradt a gól nélküli állás. Rohamosan közeledett a szünet, három perccel a játékidő vége előtt, visszaszerzett egy eladott korongot a Volán, Chase Berger egy kiváló keresztpasszal juttatta a pakkot Trevor Cheekhez, az amerikai kicselezte védőjét, elhúzta a kapus mellett, majd kiszorult helyzetből tette kapura a játékszert 1-0

A középső harmad Bartalis István lövésével kezdődött, ezt követően felváltva támadtak a csapatok, a vendégek játéka kimondottan veszélyes volt, Horváthnak többször is bele kellett avatkoznia a játékban. A fehérváriak sem tétlenkedtek Ambrus lekészítését követően Cheek egy az egy ellen támadhatta a kaput, lövését Fazio bravúrral hárította. A Volán kapuvédője sem maradt tétlenül, egymás után kétszer kellett védenie, az egyre magabiztosabban játszó olaszok kezdték átvenni az irányítást. Hiába a sok kialakított helyzet a következő gólt is a hazaiak szerezték, Bartalis az ellenfél kapuja mögé vitte a korongot, mozgása becsapta a hálóőrt, aki a hosszú oldalra átcsúszott nem számítva egy rövidre visszahúzott pakkra, ennek köszönhetően Erdély Csanád az üres kapuba lőhetett 2-0. Erdély előtt adódott még nagy lehetőség, közeli lövését védte a kapus, a kipattanó Anze Kuralt elé került, aki kapuvasra küldte a korongot.

A záró felvonást agresszívan kezdte az Asiago, azonban nem akart megtörni a jég számukra. A Volán előtt is adódtak lehetőségek, egy emberelőnyt kihasználva beszorították a vendégeket, Kuralt kapura szúrta a korongot, ami levágódott a baloldali kapuvasról, a helyzetre azonban remekül reagált Sebők Balázs, aki egyből lőtt ezzel eldöntve a találkozót 3-0. Az utolsó percekben be tudta szorítani ellenfelét a Volán, több veszélyes akciót is végigvitt a csapat, viszont két perccel a vége előtt fordult a kocka. Cameron Gaunce-t kiállították, az Asiago lehozta kapusát, így hat a négy ellen rohamoztak. A bátor próbálkozásnak szépítés lett az eredménye, Gennaro Matteo Vittorio találatával 3-1. Az utolsó percben Horváth ütötte Campbell-hez a korongot, aki saját kapuja elől lőtt az ellenfél üresen álló ketrecébe, ezzel beállítva a 4-1-es végeredményt.

Hydro Fehérvár AV19 – Migross Supermercati Asiago Hockey 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)

ICEHL 8. forduló, Alba Aréna Nézőszám: 3191 Vezette: Nagy, Schauer, Riecken, Weiss.

Hydro Fehérvár AV19 Horváth (1) – Gaunce, Campbell 1, Hári (1), Kuralt (1), Sebők 1, Messner, Atkinson, Brown (1), Bartalis (1), Erdély 1, Stajnoch, Stipsicz, Cheek 1, Berger (1), Ambrus, Kulmala, Kiss, Mihály, Németh, Magosi. Vezetőedző: Kiss Dávid

Migross Supermercati Asiago Hockey Fazio – Fram, Vallati, Gennaro 1, Ierullo (1), Saracino, Gazzola, Cairns, Turnbull (1), Misley, Moncada, Gios, Casetti, Porco, Kaspick, Rigoni, Marchetti, Stevan. Vezetőedző: Ron Fogarty