Anglia lesz Spanyolország ellenfele

2024.07.10. 20:30

Az utolsó pillanatban jött újra az angol csattanó

Megszerezte a kiadó helyet a labdarúgó Európa-bajnokság fináléjában Anglia. Egy izgalmas első félidő után, egy eseménytelen második jött, de a zárás így is drámai volt Hollandia ellen.

Kvanduk Bence

Kane bebombázta a büntetőt

Fotó: Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images

Labdarúgó Európa-bajnokság
Elődöntő
HOLLANDIA–ANGLIA 1–2 (1–1)
Dortmund, Signa Iduna Park, 60 926 néző. Vezette: Felix Zwayer (német).
HOLLANDIA: Verbruggen – Dumfries (Zirkzee, 90+4.), de Vrij, van Dijk, Ake – Schouten, X. Simons (Brobbey, 90+4.), Reijnders – Malen (Weghorst, a szünetben), Depay (Veerman, 35.), Gakpo. Szövetségi kapitány: Ronald Koeman.
ANGLIA: Pickford – Walker, Stones, Guehi – Saka (Konsa, 90+3.), Mainoo (Gallagher, 90+3.), Rice, Trippier (Shaw, a szünetben) – Foden (Palmer, 81.), Bellingham – Kane (Watkins, 81.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
Gólszerzők: X. Simons (7.), ill. Kane (18. - büntetőből), Watkins (90+1.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Remekül kezdődött a holland-angol találkozó, Xavi Simons már a 7. percben betalált egy nagyszerű lövéssel 17 méterről. Emiatt Bellinghaméknek is az első perctől futballozniuk kellett, s addig nyomtak, míg a 18. percben Dumfries össze nem hozott nekik egy tizenegyest, amit a sértett, Harry Kane nagyon magabiztosan értékesített.

Nem sokkal később Foden közeli kísérleténél épp a korábban hibázó védőnek kellett mentenie a gólvonalról. A szünetig maradt is a lüktető játék, s Dumfries, valamint Foden is egy-egy kapufával nagyon közel járt ahhoz, hogy ismét változzon az állás.

A fordulás után aztán az angoloknak már a korábbi arcát láthattuk. Teljesen passzívan játszott, szinte egyáltalán nem törekedett a gólszerzésre, sőt, egy szabadrúgást követően van Dijk lövésénél kellett Pickfordnak nagyot védenie. A ráadásban mégis az angoloktól jött a csattanó. Ollie Watkins kapott labdát a tizenhatoson belül, majd kiszorított szögből, jobbról kilőtte a jobb alsót, s ezzel a fináléba juttatta a briteket.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy Hollandia vagy Anglia lesz-e Spanyolország ellenfele a döntőben.

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjuk, hogy velünk szurkoltak!

90+4. perc: Ronald Koemannak is eszébe jutott cserélni. Dumfries és Simons helyett Brobbey és Zirkzee érkezett.

90+3. perc: Kettőt cseréltek az angolok! Saka és Mainoo helyett Konsa és Gallagher érkezett.

90+1. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Anglia! Watkins fordult le az ötös jobb sarkánál kapura, és kilőtte a hosszú alsót. Közben Simons kapott egy sárgát! 1–2

87. perc: Sárga lap! Van Dijk takarított az angol tizenhatoson belül.

86. perc: Sárga lap! Saka kapta Gakpo fellökéséért.

81. perc: Kettős csere az angoloknál. Foden és Kane helyett Palmer és Watkins érkezett.

80. perc: Egy pillanatra úgy tűnt, hogy Saka eldöntheti a meccset egy közeli kapáslövéssel, de lest intett a partjelző.

72. perc: Sárga lap! Bellingham lépett oda elkésve.

65. perc: Egy távoli szabadrúgást van Dijk térdelt kapura, de Pickford bravúrral védett.

61. perc: A második félidőben visszavettek a tempóból a csapatok, kapura lövés egyáltalán nem is volt a játékrészben.

46. perc: Folytatódik a meccs! Mindkét csapat cserélt a szünetben. A hollandoknál Malent Weghorst váltotta, míg az angoloknál Trippier helyén Shaw folytatja.

45+4. perc: Vége az első félidőnek!

39. perc: Foden próbálkozott ismét távolról, de Verbruggen védett.

35. perc: Kényszerű csere Hollandiánál! Depayt Veerman váltotta.

32. perc: Foden szánta el magát egy 20-22 méteres átlövésre, de tekerése a jobb kapufán csattant.

30. perc: Xavi Simons szögletét Dumfries fejelte a keresztlécre.

23. perc: Foden cselezte be magát szinte a kapuba, Verbruggen mellett is ellőtte a labdát, de Dumfries a gólvonalról mentett.

18. perc: GÓÓÓÓL! Harry Kane egyenlített büntetőből! A jobb alsóba lőtt. 1–1

17. perc: Harry Kane ütközött egy védővel, a videobíró jelzése után tizenegyest adott a játékvezető. Dumfries sárga lapot kapott.

13. perc: Kane átlövését Verbruggennek kellett védenie.

Hollandia–Anglia
Elnémította a kétkedőket Xavi Simons
Fotó: Alex Livesey/Getty Images

7. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Hollandia! Xavi Simons szerzett labdát Ricetól az angol térfélen, a tizenhatosig vezette a labdát, majd jobból a kapu jobb oldalába bombázott! 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A labdát a fehérben játszó angolok indították útjára. A hollandok narancsban a pályán.

A holland szurkolók megőrülnek a csapatukért
Fotó: Adrian DENNIS / AFP

20:44 – A támadósort variálta meg Ronald Koeman

Egyetlen változtatás van a holland kezdőben, Bergwijn helyén Malen kezd.

20:42 – Egyet változtattak csak az angolok

Gareth Southgate egyet változtatott a portugálok elleni meccshez képest, az eltiltásból visszatérő Guehi került vissza a védelembe.