Ezüstlányok

2024.06.30. 19:32

A franciák ellen nem jött a bravúr

Ezüstérmet szerzett az U20-as női kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatott, miután 29-26-ra kikapott Franciaországtól a vasárnapi döntőben.

Erőlködtünk, de nem ment

Fotó: Jure Banfi / kolektiff

Lassan indult be a góltermelés, a mieink a 8. percben kapták az első góljukat, de a 12. percben már a franciák vezettek, 3-4. Továbbra is szoros maradt az állás, hol egyik, hol másik csapat vezetett. A félidő vége inkább a franciáknak sikerült jobban, azonban Zaj Klára jó védéseinek hála csupán egy gól volt a hátrányunk a félidőben, 13-14.
A szünet után a magyar lányok kicsit bent maradtak az öltözőben, és néggyel megléptek a franciák, 13-17. Nehezen akart összeállni a játék, de a 41. percre feljöttünk mínusz egyre (18-19), a 47. percben  Gém Léna szélről lőtt találatával pedig átvettük a vezetést, 22-21. A hajrá viszont nagyon nem a miénk volt. Faragó Lea 25-27-nél hetest hibázott, az utolsó két percben pedig már nem sikerült csodát tenni. A magyar válogatott végül 29-26-ra kikapott, így ezüstérmet szerzett – világbajnokságokon ebben a korosztályban 2001, 2003 és 2022 után negyedszer.
Kövér Luca az Alba játékosa 1 gólt szerzett, a DKKA-s Gajdos Petra csak kiállítást gyűjtött.
Női junior világbajnokság, Szkopje, Észak-Macedónia, döntő:
Magyarország – Franciaország 26-29 (13-14)
Játékvezetők: Jovandics, Szekulics (szerbek).
Magyarország: Zaj, Imre (kapusok), Csernyánszki, Csíkos 4, Faragó 6 (2), Farkas J. 2, Gajdos, Gém 2, Kovács A. 4, Kövér 1, Panyi 1, Szabó 1, Szabó 2, Török, Varga 3 (1), Vártok. Szövetségi edző: Szilágyi Zoltán.
Franciaország: Lehuault, Tignon (kapusok), Borg 1, Borg 5, Colinot, Dabo, Dury 2, Errard 8, Karamoko 2, Mbata, Monteillet, Nikindanda, Perret 2, Pintat 8, Texier 1, Tucella. Edző: Eric Baradat.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 1/0.