Megverték a Gorillákat

2 órája

Harmadik helyen végeztek a fehérvári női rögbisek

A székesfehérvári Köfém-pálya adott otthont a női hetes rögbi bajnokság első fordulójának. A tornarendszerű pontvadászat első állomásán a házigazda Fehérvár Rugby Club a harmadik helyet gyűjtötte be.

Németh Krisztián

Völgyi Virág (hátul) ellentmondást nem tűrő fogása Fotó: Hídvégi János Gábor

A Köfém pályán szombaton hat csapat 11 mérkőzést játszott a tornarendszerű bajnokság első fordulójában. A fehérváriak célja a tornán a döntőbe kerülés volt, ami végül nem sikerült.

A  házigazda, a tavalyi ezüstérmes budapesti Medvék RCE ellen kezdte meg a szezont. Az összecsapás rendkívül kiélezett volt, és már az első félidőben érezhető volt, hogy nem lesz könnyű dolga a fehérváriaknak, akik keményen védekeztek és nagy nyomást helyeztek az ellenfélre, de a Medvék csapata két apró hibát kihasználva megszerezte a vezetést. A mérkőzés végére sajnos két céllal többet jegyezhettek a fővárosiak.  A 12-22-es végeredmény nem feltétlenül tükrözte a csapatok közti minimális különbséget.

A második csoportmérkőzést simán hozta a Fehérvár, a debreceniek ellen magabiztosan, végig vezetve sikerült hét cél különbséggel diadalmaskodni felettük. A végeredmény FRC - DEAC 40-5.

Völgyi Virág támadásban is jeleskedett
Fotó: Hídvégi János Gábor

A nap utolsó mérkőzése különösen izgalmasra sikeredett, hiszen a harmadik helyért küzdött a Fehérvár a szegedi Fit World Gorillák RC ellen. A csoportmérkőzések után a fehérvári csapat rendezte sorait, és végre azt a játékot tudták mutatni, ami a hetes rögbit annyira izgalmassá teszi: gyors, dinamikus támadások, látványos cselek és rengeteg passz jellemezte a játékukat. Bár a szegedi csapat keményen küzdött, nem tudták megállítani a fehérvári hölgyek lendületét, akik 42-10-es győzelemmel zárták a napot.

Az első fordulóban, így a harmadik helyen sikerült zárnia a Fehérvár Rugby Club csapatának. Az utolsó játékrészben nyújtott teljesítményük alapján nagy reményekkel vághatnak neki a bajnokság következő állomásának, melyet két hét múlva szeptember 28-án Esztergomban rendeznek meg.

A fehérvári tornát az Esztergomi Vitézek együttese nyerte, a Medvék RCE csapata előtt.