Jégkorong

1 órája

Visszavágtak a FEHA19-nek

A FEHA19 a BJA HC vendégeként szenvedett 5-0-ás vereséget az Erste Liga pénteki játéknapján.

Kelemen Kornél

Hatalmas pofonba szaladt bele a FEHA19

Fotó: Kricskovics Antal

A találkozó eleje rosszul indult Tokaji Viktor legénységének, a fővárosi alakulat tíz percet követően már 2-0-ra vezetett. Az első harmad hazai fölényben telt, összesen 21 lövést láthatott a publikum, ebből csak 5-öt vállalt el a FEHA19, ám hiába a sok lehetőség, több gól a szünetig nem született.

A második harmadban javult a FEHA19 játéka, Sofron István és Boros Dániel László kiállítása után is komoly helyzetei adódtak, viszont gólt Nagy Gergő révén csak a hazai csapat tudott szerezni 3-0. A fehérváriak igyekeztek ismét két gólosra csökkenteni a különbséget viszont Kiss Dániel Péter eszén nem tudtak túljárni.

Az utolsó harmadban megint nagy mezőnyfölényben játszott a fővárosi alakulat, Luke Allan Santerno góljával már 4-0 állt az eredményjelzőn. A vendégek játéka nem akart működni, Nagy Gergő ismét beköszönt ezzel beállítva az 5-0-ás végeredményt.

BJA HC – FEHA19 5-0 (2-0, 1-0, 2-0)