Norvégok elleni vereség után

2 órája

Sipos Adrián: ilyenkor senki nem szeret beszélni, de fel kell emelni a fejünket

A magyar kézilabda-válogatott szinte végig vezetett Norvégia ellen, végül mégis kikapott. Az első félidőt elsősorban Palasics Kristóf bravúrjainak köszönhetően uralta Chema Rodríguez együttese, de később feljöttek a norvégok. Az őrületes végjátékban hat másodperccel a vége előtt Imre Bence ziccert hibázott, a kontrából gólt kapott a magyar csapat, így 26-25-ös vereséget szenvedett. A magyar játékosok letörten nyilatkoztak a mérkőzés után, de egyúttal már a következő mérkőzés járt a fejükben.

MW

Palisics Kristóf a Norvégia-Magyarország mérkőzés után

Forrás: MTI

Fotó: Illyés Tibor

A magyar férfi kézilabda-válogatott kezében ott volt a lehetőség, hogy legyőzze a norvégokat a párizsi olimpián. Sajnos ott is maradt, hiszen egy hihetetlen és drámai meccset játszottunk a skandinávokkal – írta meg az Origo.

Szívszorító vereség

A meccs elején norvégok szereztek vezetést, aztán Szita dobott szép gólt, közte pedig a felső lécet forgácsolta szét. Sajnos ziccerből Bóka követte a példáját, mégis tartottuk a lépést a norvégokkal. 4-3-ra még mi vezettünk, aztán 7-5-re fordítottak a norvégok, de ettől nem tört meg a magyar válogatott, az első félidő közepén ismét átvette az irányítást – derült ki a Magyar Nemzet oldaláról

Jó volt a védekezés, a kapuban pedig Palasics Kristóf bravúrok sorát mutatta be, az első félidőben 20 lövésből 9-et is megfogott, ami bravúr, 45 százalékos teljesítmény. 13-11-es vezetésről vonultak a mieink szünetre. Az első félidő nagyon biztató volt. Magyar góllal (Imre Bence) kezdődött a második félidő, aztán viszont hármat dobtak és egyenlítettek a norvégok (14-14). Ismét a magyarok vettek lendületet, Bánhidi Bencével továbbra sem bírtak a norvégok. Az északiak azonban nem adták olcsón a bőrüket, az utolsó tíz perc 20-20-as döntetlenről kezdődött. Bodó Richárd szerencsére elkapta a fonalat, három lövés, három gól! Lékai sajnos eladta a labdát, így az utolsó öt perc is döntetlenről (23-23) kezdődött

Bánhidi ziccert hibázik, Lékai gólt dob, 25-25. Egyetlen perc volt már csak hátra. A norvégoké volt az utolsó támadás, de hála a magyar csapat intenzív védekezésének, eladták a labdát. Imre Bence egyedül törhetett a kapura, hat másodperc volt hátra, amikor ellőtte a labdát. Bergerud kivédte, a kontrából a norvégok pedig egyetlen másodperccel a vége előtt bedobták a győztes gólt. Döbbenet és csalódottság ült ki a magyar játékosok arcára, ami a mérkőzés utáni nyilatkozatokban is érződött.

Ilyen a kézilabda

A drámai vereség ellenére Chema Rodríguez, a magyar válogatott szövetségi kapitánya mégis bizonyította, van, ami mindennél fontosabb: a mély, emberi érzések. Csodás pillanat volt, ahogy a találkozó után Imre Bencét vigasztalta. A játékosok nevében először Sipos Adrián beszélt.

Ma nagyon jó volt a védekezés és a kapusteljesítmény is. Ennél viszont még többet kell tennünk, ha egy olyan csapat ellen akarunk nyerni, mint Norvégia. A helyzeteket is be kell lőni és sajnos nagyon sok gólt kaptunk lerohanásból. Ha azokat meg tudtuk volna akadályozni, akkor még könnyedebben tudtunk volna játszani

– mondta el a magyar csapat beállósa.

SIPOS Adrián
Ilic Zorán és Sipos Adrián a Norvégia–Magyarország mérkőzés után
Fotó: Illyés Tibor / Forrás: MTI

Ilyenkor senki nem szeret beszélni. Az egész mérkőzést uraltuk, és az utolsó másodpercekben kikapni, ez nagyon szomorú. Fel kell emelni a fejünket, és menni kell tovább

– nyilatkozta Sipos.

Igazából meg sem tudok szólalni most. Óriási küzdelem volt a pályán, mindkét csapat mindent beleadott. Óriási fizikai küzdelem volt. Ilyen a kézilabda. A végén kihagytuk a ziccert, majd védekezésben érthetetlen módon nem zártunk vissza balszélső poszton, majd kikaptunk egy góllal

– állapította meg szomorúan a magyarok csapatkapitánya, Lékai Máté.

Készültünk a norvégokra és nagy meccs volt, még ha olykor nem is a legszebb játék folyt a pályán. Nyerni szerettünk volna, és ezért váltottunk egy 5-1-es védekezésre döntetlennél. Ott volt a kezünkben a lehetőség, de kimaradt. Minden meccs más, van még két találkozó, és az biztos, hogy meg kell nyernünk az egyiket

– tekintett a jövőbe a magyar válogatott irányítója. Bánhidi Bence szerint nem ezt érdemelték. „Ha nem lett volna az utolsó másodperces gól, akkor azt mondom, hogy kiválóan játszottunk. Fájó a vereség, de sajnos ilyen a sport” – mondta el letörten a válogatott beálló.

Mindig van feljebb, a mai meccsen megmutattuk azt az arcunkat, ahol bárkivel fel tudjuk venni a versenyt. Nem volt szerencsénk az utolsó másodpercekben. Ma átbeszéljük ezt, holnap már készülünk a következő meccsre. A dánok a világ egyik legjobb csapata, de meg tudom ígérni, hogy ugyanígy fogunk küzdeni ellenük, mint a mai mérkőzésen

– nyilatkozta Bánhidi. A hátralévő meccsekből legalább egyet meg kell nyernie a magyar csapatnak a továbbjutás érdekében.

Férfi kézilabda, csoportkör, 3. forduló, B csoport:

Norvégia–Magyarország 26-25 (13-11)
Gólszerzők: Bóka 2, Szita 2, Bánhidi 6, Sipos, Ancsin, Lékai 1, cserék: Imre 6, Fazekas 1, Bodó 6, Ilic 1