Nem sikerült egyenlíteni a végén

2 órája

Elfogyott a horvátok puskapora, de legyőzték a magyar pólóválogatottat

Nem jutott be a 2024-es párizsi olimpia döntőjébe a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely óriásit csatázott ugyan a világbajnok Horvátországgal, az utolsó negyedben le is nullázta, de így sem sikerült egyenlíteni. Vámosék így vasárnap a bronzért folytathatják.

Kvanduk Bence

Fekete Gergőék lemaradtak a döntőről

Fotó: MTI/Kovács Tamás

OLIMPIA 2024
FÉRFI VÍZILABDA
ELŐDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 8–9 (3–3, 2–4, 2–2, 1–0)
Párizs, 15000 néző. Vezette: Ohme (német), Gómez (spanyol)
Horvátország: BIJAC – Biljaka, BUKIC 2, FATOVIC 5, Vrlic, JOKOVIC 1, ZUVELA 1. Csere: Marinic Kragic, Buric, Vukicevic, Loncar, Harkov. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak.
Magyarország: VOGEL SOMA – VARGA DÉNES 1, Manhercz K., ANGYAL 1, Molnár E., JANSIK SZ. 2, Zalánki. Csere: Vámos 2, Fekete G. 1, Nagy Ádám 1, Hárai, Vigvári Vince. Szövetségi kapitány: Varga Zsolt.
Emberelőny-kihasználás: 11/4, 10/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/0
Kipontozódott: Fatovic (25. p.), Harkov (31. p.), Angyal (32. p.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Kemény, fizikális csatába kezdett a magyar férfi vízilabda-válogatott Horvátország ellen az olimpia elődöntőjében, amiből úgy tűnt, hogy jól jöhet ki. Már 3–1-re vezettek Vámosék, amikor Bijac a másik oldalon elkezdett bravúrokat bemutatni, s megalapozta együttese fordítását. Ugyan Vogel sem maradt el riválisától a védések terén, de elől nem találták Jansikék a réseket, jó megoldásokat.

A második negyedtől szinte végig kétgólos előnyben voltak a horvátok, s ugyan az utolsó játékrészre teljesen elfogyott a puskaporuk, a magyar együttesnek már csak szépítenie sikerült. Az utolsó másodpercekben Zalánki kényszerűen ellőtte a labdát, de távolról fölé tüzelt, így vasárnap a bronzért ugrik medencében Varga Zsolt legénysége.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy vízilabda-válogatottunk ott lehet-e az olimpia fináléjában!

4. NEGYED

8. perc: Zalánki lőtt távolról fölé az utolsó pillanatokban. A magyar válogatott a bronzmérkőzésen folytatja vasárnap. Köszönjük, hogy velünk szurkoltak!

7. perc: A horvátok a kapufára bombáztak.

7. perc: Varga Dénes távoli lövését védte Bijac. A horvátok időt kértek.

7. perc: Varga Zsolt kért időt.

6. perc: Nagy lőtte telibe Bijacot.

5. perc: Vogel a kilencedik védésével tartotta a magyar csapatot meccsben.

4. perc: Nagy Ádám lőtt kintről a kapu bal oldalába a kezek erdejében. 8–9

1. perc: A negyedik ráúszásnál Fekete hozta el a labdát. Zalánki távoli lövését védte a horvát kapus.

3. NEGYED

8. perc: Vogel védett óriásit a játékrész utolsó másodpercében.

8. perc: Bijac szenzációs formában, újabb bravúrt mutatott be, de ötössel jöhetett ezt követően a magyar csapat. Vámos büntetőjét is védte a horvát kapus.

7. perc: Gyorsan reagáltak a horvátok, Bukic lőtt a magyar kapuba. 7–9

6. perc: Jansik villant, kintről bombázott a jobb felsőbe kapásból. 7–8

6. perc: Manhercz büntetője mellé ment.

6. perc: Manherz távoli lövését védte Bijac.

5. perc: Vogel védett óriásit közel tartva a magyar csapatot a riválishoz.

3. perc: Bal oldalról Bukic húzta a magyar kapuba a labdát. 6–8

3. perc: Egy csel után Angyal lőtt a kapu bal oldalába, ezzel közelebb hozva a magyar csapatot. 6–7

2. perc: Manhercz lövését védte a horvát kapus, majd Varga Dénes kísérletébe is beletette a kezét.

1. perc: A harmadik ráúszásnál Manhercz hozta el a labdát, de gólt szereznie nem sikerült a magyar válogatottnak. A másik oldalon Vogel védett nagyot.

2. NEGYED

8. perc: Kihasználták az emberelőnyt a horvátok. Fatovic balról érkező lövése csúszott át Vogel kezei közt. 5–7

7. perc: Megszerezték a vezetést a horvátok. Hatalmas gólt szereztek kintről. 5–6

6. perc: Vogel remekel, bravúrral védte a horvát lövést.

6. perc: Fatovicnak nagyon megy, Fekete és Vogel keze mellett süvített a lövése a magyar kapuba. 5–5

5. perc: Varga Dénes ejtett elegánsan távolról a horvát kapuba. 5–4

5. perc: Újra egál, az ötméterest Fatovic lőtte a kapu bal oldalába. 4–4

4. perc: Zalánki próbálta beemelni középre a labdát, de Bijac lehalászta a levegőből a passzt.

2. perc: Egy gyenge horvát próbálkozás ment el a magyar kapu mellett. A másik oldalon Nagy Ádám harcolt ki egy büntetőt, amit Vámos a horvát kapusba vágott, de az ismétlésnél már nem volt esélye a hárításra Bijacnak. 4–3

1. perc: Manhercz távoli lövése a kapufán csattant.

1. perc: Folytatódik a találkozó. A második ráúszásnál ismét a horvátok hozták el a labdát, de az első lövést ezúttal blokkolta a magyar együttes.

1. NEGYED

8. perc: Az utolsó másodpercekben Vogel sem akart lemaradni riválisával szemben, s ő is bemutatott egy bravúr hárítást.

8. perc: Fekete szólózott nagyot, de a horvát kapus óriásit védett a lövésénél.

8. perc: Egyenlítettek a horvátok. Fatovic balról ezúttal keresztbe lőtte a kapu hosszú oldalába a labdát. 3–3

6. perc: Szépítettek a horvátok. Fatovic balról lőtte ki négy magyar kéz közt a rövid felsőt. 3–2

5. perc: Zalánki blokkolt egy horvát lövést, majd Jokovic találta el kapufát egy sistergős lövéssel. A másik oldalon a távoli magyar lövés elakadt egy védőben.

4. perc: Vámos nyúlt bele remekül egy passzba, s Fekete Gergő tovább növelte az előnyt egy közeli találattal. 3–1

3. perc: Zalánki halászott le a levegőből egy horvát passzt, így támadhatott a magyar együttes. A másik oldalon Vámos lőtt óriási gólt. 2–1

2. perc: Egy tökéletesen belőtt labdát Jansik húzott a horvát hálóba. 1–1

1. perc: Az első horvát átlövés épp csak elmegy a blokk mellett, de a hálóba akadt a labda. A gólszerző Jokovic. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A ráúszásnál a horvátok hozták el a labdát.

19:27 – Érkeznek a főszereplők, hamarosan kezdődik az összecsapás!

19:16 – A másik elődöntőben Szerbia 10–6-ra győzte le az Egyesült Államokat, így déli szomszédaink várják a fináléban következő ellenfelüket.

19:07 – Négy percen át tüntettek az olaszok

Ritkán látható jelentek zajlottak le pénteken a Paris La Défense Arénában, ahol az olasz és a spanyol válogatott találkozott egymással az 5-8. helyért zajló rájátszás első mérkőzésén, hívja fel rá a figyelmet az MTI.

Az olaszok két nappal korábban ötméteresekkel vesztették el a magyarok elleni negyeddöntőt, a találkozón óriási botrány tört ki, amikor a játékvezetők a második negyedben brutalitás miatt kiállították Francesco Condemit, aki egy lövés közben véletlenül eltalálta Jansik Szilárd arcát, akinek felszakadt a szemöldöke.

Az eset miatt elvették az olaszok gólját, a magyarok kaptak egy büntetőt - melyet Manhercz Krisztián belőtt - és négy percre emberhátrányba kerültek. Az olaszok ugyan jól átvészelték ezt az időszakot, a negyedik negyedben vezettek is, de végül alulmaradtak Vogel Soma bravúrjai miatt.

Az olaszok az eset után megóvták a mérkőzést, amit gyorsan elutasítottak, a válogatott azonban pénteken a spanyolok elleni összecsapásra sem felejtette el a történteket és "akciót" indított: az olaszok a himnuszok alatt a zsűrinek hátat fordítva álltak fel, majd a ráúszásra éppen Condemit - akinek automatikus eltiltását a nemzetközi szövetség eltörölte - állították oda. A spanyolok nem is indultak el labdára, Condemi pedig ezt követően kiült a kispadra, és felöltözött, nem is játszott már egy másodpercet sem.

A jelképes tiltakozásnak ezzel még nem volt vége, az olaszok az első négy percben gyakorlatilag nem voltak hajlandóak támadni, védekezésben pedig mindig egy ember kiúszott ahhoz a kötélhez, ahol a kiállított játékosokok várakoznak.

Ebben az időszakban az olaszok háromgólos hátrányba kerültek, végül 11-9-es vereséget szenvedtek, így csak a hetedik helyért játszhatnak a francia fővárosban.