2013.10.19. 18:51

Elvesztette veretlenségét az Alba Fehérvár

Székesfehérvár - Anno 2011 márciusában tudott nyerni a Körmend a fehérvári csapat ellen, most viszont megtört a jég, mert a vasi alakulat, ha csak egy ponttal is, de jobbnak bizonyult a bajnokcsapatnál.

Jól kezdett az Alba, 5-0-ra vezetett, de Fears kosara után már a hazaiaknál vot az előny, és ezt az első negyed végéig meg is tartották. Sőt, a második játékrészben már a Körmend kezdett jobban, így 10 pontra növelte az előnyét. Ekkor Carlos Frade, az Alba vezetőedzője időt kért, s ez jót tett a csapatnak, hiszen alig két perc alatt ledolgozta hátrányát, majd a nagyszünetre már a vendége vonultak egy pontos előnnyel az öltözőbe. Amelyet a harmadik negyedben még tovább növeltek Kempék, de a különbség általában 5-6 pontos volt a felek között, ami alapvetően semmit sem jelentett. Ezt bizonyítandó, D. Moore triplájával felzárkózott a hazai csapat, majd az újabb kosarával már a vezetést is átvette az utolsó két percre. Ekkor rengeteg ziccert hagyott ki a látogató, de Somogyi kosarával egy ponra felzárkózott. Már csak 16 másodperc volt hátra, amikor Tóth Péter közeli dobása kimaradt, így a harcos Körmend örülhetett a győzelemnek.

Körmend BC - Alba Fehérvár 75-74 (24-19, 16-22, 17-22, 18-11).

Körmend, 1700 néző. Vezette: Papp, Hegedűs, Balogh.

Körmend BC: D. Moore 18/3, Fears 9, Ferencz 6, Török 13/3, Rakocsevics 24, csere: Sonyák, Farkas 5, Kusnyer, Grebenár, Kutasi. Vezetőedző: Hencsey Tamás.

Alba Fehérvár: Szanati, Tóth P. 13/3, Kemp 19, Tóth N. 6, Juhos 5/3, csere: Somogyi 6, Olah, R. Moore 15/9, Supola 1, Hobbs 9/9. Vezetőedző: Carlos Frade.