2016.09.20. 18:45

Nem volt esélye a pontszerzésre az Alba-MÁV Előre SC csapatának

Vecsés - A férfi kézilabda NBI/B 2. fordulójában az Alba sima vereséget szenvedett Pest megyében.

Krebsz András

Vecsés SE-Alba-MÁV-Előre SC 30-22 (15-9)
Üllő, 150 néző, vezette: Medve, Tarnavölgyi.
Alba-MÁV: Pulai - Tolnai 3, Gyimesi 4, Csóka, Székely, Bárdos 4, Balogh 2 (2). Csere: Varga B., Lakatos (kapusok), Vízler, Vörös 1, Papp P. 1, Venczel 1, SCHEKK 3, FALKNER 3. Vezetőedző: Kurán István.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 5-3, 13. p.: 8-5, 19. p.: 10-7, 25. p.: 12-9, 35. p.: 19-9, 43. p.: 22-9, 51. p.: 26-16, 57. p.: 28-20.
Kiállítások: 18, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 2/2

Balogh Dávid két gólt dobott a Vecsés elleni bajnoki mérkőzésen Fotó: Koppán Viktor

A múlt heti szűk hazai győzelemmel záruló idénykezdés után a pontszerzés reményében léptek parkettre a fehérvári kézilabdások a szezont szintén sikerrel indító Vecsés vendégeként. Az Alba főként Bárdos és Gyimesi találatainak köszönhetően sokáig két gólon belül tartotta a különbséget, ám a játékrész utolsó öt percében négyszer is zörrent Pulai hálója, míg a vecsési kapusé ezalatt érintetlen maradt.

A második félidő felzárkózás helyett egy 7-0-s hazai rohammal indult, 22-9-nél gyakorlatilag reménytelen helyzetbe kerültek Kurán István tanítványai. Tizenhárom gólos mínusznál a fehérváriak trénere pályára küldte Schekk Andrást és Falkner Andrást, a junior korú játékosok ilyen hátrányban is dicséretes hozzáállást tanúsítottak, ám nyolcnál közelebb már nem sikerült férkőzniük a vendéglátóhoz.

- Hiába tudtuk szorossá tenni a mérkőzés elejét, a folytatásban kishitűen játszottunk, fejben nem voltunk ott, ez pedig megpecsételte a sorsunkat. Pécsen mindenképpen javítani szeretnénk - mondta Kurán István, az Alba trénere a lefújást követően.