Júliusban nyomdába került Szent István király a néphagyományban című könyvem utószavát ezzel zártam: „Harminchárom évi kutatás után elköszönök Szent István királytól, de továbbra sem leszek hozzá hűtlen.”
Hétfőn tartották a Helyi értékek, értékőrzők konferenciáját a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermében, mely során Pusztaszabolcs helytörténeti értékeit vitatták meg.
Vannak, akiket képes úgy megérinteni a történelem egy múzeumlátogatás során, hogy néhány röpke másodpercre úgy érzik, valóban az adott korban vagy helyszínen vannak.
Három szoborról lesz szó. Klebelsberg Kuno, Kornis Gyula és Hóman Bálint a Bartók tér környékére álmodott szobráról. Illetve az ezekről szóló könyvről. A műtárgyak nemcsak abban társak, hogy mindegyiket Pető Hunor formázta meg.
A fehérvári rádióadó megújulása az 1930-as években a rövidhullámú technológia használatához, másrészt az öreghegyi adóállomás létrehozásához kapcsolódik. Az első szakasz célja az volt, hogy az 1932. évi Los Angeles-i olimpia idejére stabil rádiótávíró-öss