Osztozkodtak Franciaországgal

2024.06.21. 20:30

Betaláltak a hollandok, de a videobíró elvette a gólt

A D csoport legnagyobb rangadója gól nélkül ért véget. Franciaországnak voltak a nagyobb helyzetei, a hollandok be is találtak, de a találatot érvénytelenítette a játékvezető.

Kvanduk Bence

Xavi Simons gólját elvette a játékvezető

Fotó: Hollandia–Franciaország

Labdarúgó Európa-bajnokság
D csoport, 2. forduló
HOLLANDIA–FRANCIAORSZÁG 0–0
Lipcse, Red Bull Arena, 38 531 néző. Vezette: Anthony Taylor (angol).
HOLLANDIA: Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake – Schouten (Veerman, 73.), Xavi Simons (Wijnaldum, 73.), Reijnders – Frimpong (Geertruida, 73.), Depay (Weghorst, 79.), Gakpo. Szövetségi kapitány: Ronald Koeman.
FRANCIAORSZÁG: Maignan – Kounde, Upamecano, Saliba, T. Hernandez – Dembélé (Coman, 75.), Tchouamni, Kanté, Rabiot – Griezmann – Thuram (Giroud, 75.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.

ÖSSZEFOGLALÓ

Meg akarta lepni Hollandia Franciaországot, s Frimpong már az első perc végén meglépett a védőjétől, de Maignan ujjheggyel ki tudta tolni kísérletét. Nem váratott sokáig magára a franciák válasza sem, azonban Griezmann kísérleténél Verbruggen is megmutatta, hogy figyel. A legnagyobb helyzet is a francia támadó nevéhez fűződik az első félidőben, Rabiot esés közben kanalazta elé a labdát három méterre a kaputól, viszont elcsúszott, és nem találta el.

Ezt követően az első félidőben mindkét oldalon voltak helyzetek, átlövések, de a kapusok eszén nem tudtak túljárni a támadók. A szünet után kissé lassult a tempó, s sokáig nem jegyezhettünk fel újabb komoly kísérletet. A 65. percben aztán ismét Griezmann került ziccerbe Kanténak köszönhetően, azonban nem tudta kihasználni az esélyt, Verbruggenbe lőtt. A vezetést úgy tűnt, hogy a hollandok szerezhetik meg egy szép Xavi Simons kapáslövéssel, viszont a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a lesen helyezkedő Dumfries zavarta a kapust, s érvénytelenítette a gólt. Igaz, a hálóőr meg se próbált hárítani, nem érhette volna el a remekül, a bal alsóba helyezett találatot.

A folytatásban már egyik gárda sem kockáztatott nagyot, így a kapuk sem igazán forogtak veszélyben. A meccs gólnélküli döntetlennel zárult, s a csapatok kénytelenek voltak osztozkodni a pontokon.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük olvasóinkat! A tegnap esti futballcsemege után most újra óriások csatáját izgulhatjuk végig. Hollandia és Franciaország feszül egymásnak.

90+6 perc: Gól nélkül ért véget a találkozó! Köszönjük a figyelmet!

79. perc: Újabb csere holland oldalon! Weghorst jött Depay helyére.

75. perc: Kettőt cseréltek a franciák! Dembélét és Thuramot Coman és Giroud váltotta.

73. perc: Hármas csere a hollandoknál! Simons, Schouten és Frimpong jött le, Wijnaldum, Veerman és Geertruida érkezett.

72. perc: Nem, marad a 0–0. Dumfries volt lesen Simons lövésénél. Elvették a találatot. Közel négy percet várni kellett a döntésre. Érdekes ítélet, ha Dumfries nem áll ott, akkor sem érhette volna el Maignan a lövést, így valójában nem zavarta a kapust.

69. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Hollandia! Egy gyenge felszabadítás után visszajátszotta az Oranje a tizenhatoson belülre a labdát, Depay lőtt, s ugyan ezt még védte Maignan, Xavi Simons kapásból a hálóba vágta 14 méterről. 1–0

68. perc: Dembélé cselezgetett, de aztán csúnyán fölé lőtte a labdát.

65. perc: Thuram sarokkal tette Dembélé elé a labdát, akitől elpattintották azt, de Kanté így Griezmann elé tálalhatott, a támadó viszont kihagyta a ziccert. Verbruggen védte a négy méterről érkező pöckölést.

63. perc: Dembélé jobbról érkező beadását Tchouameni fejelte fölé, de Verbruggen is rajta volt a labdán.

60. perc: Thuram lőtt 16 méterről, de messze elkerülte a kísérlete a kaput.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Nem volt csere a szünetben.

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

43. perc: Griezmann fejelhetett teljesen szabadon, de Verbruggen ölébe hullt a labda.

41. perc: Griezmann szabadrúgása a sorfalba csapódott.

35. perc: Simons lőtt laposan 17 méterről, de ez Maignannak csemege volt.

32. perc: Sárga lap! Schouten rántotta le Griezmannt.

28. perc: Thuram lépett ki, de jobbról 7 méterről ellőte a kapu mellett a labdát.

17. perc: Gakpo tört befelé a bal szélről, majd laposan lőtt a hosszúra, de Maignan ki tudta ütni a labdát.

14. perc: Újra Griezmann veszélyeztetett, de balos kapáslövése mellé szállt.

14. perc: Grizemann lőhetett volna pár méterről Rabiot passza után, de elcsúszott, és nem találta el a labát.

4. perc: Griezmann kapott jó labdát, majd középtávolról lőtt, Verbruggennek kellett kitornásznia a labdát.

2. perc: Frimpongot ugratta ki Depay, de a társ éles szögből leadott lövésébe Maignan ujjheggyel bele tudott ütni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A narancssárgban játszó hollandok indították útjára a labdát. A franciák fehér csíkosban játszanak.

20:55 – Érkeznek a csapatok a pályára, nem sokára kezdünk

20:32 – Csak a sérülés miatt változtatott Deschamps

A franciák szövetségi kapitánya az orrát törő Mbappé helyett Tchouamenit nevezte a kezdőbe. Minden bizonnyal emiatt Griezmann ma egy sorral előrébb kap szerepet, mint Ausztria ellen.

20:28 – Egy kicsit variált Koeman

A hollandok szövetségi kapitánya egyet változtatott a lengyel meccshez képest a kezdőjén. Veerman helyett Frimpong kezd ma. Így minden bizonnyal ezúttal Xavi Simons jobb szélső helyett a középpályán fog kezdeni, s az ő első mérkőzésen betöltött szerepét kapja Frimpong. A hollandok jó eséllyel dupla pivottal fognak játszani, hogy Schouten és Reijnders kiiktathassa a Rabiot és Tchouameni nyújtotta veszélyeket, míg középen Simons támadja a Kanté és a védelem közti területeket.

20:26 – Egy kis gyakorlás még belefért a franciáknak ma

20:24 – Elképesztő, ahogy a hollandok bulizni tudnak

20:00 – Jeremie Frimpong is ellenőrzi a pályát