Nem ez volt a legpörgősebb meccs

2024.06.16. 20:30

Gyorsan vezetést szerzett, aztán belealudt a meccsbe Anglia

Anglia az első negyedórában megszerezte a vezetést Szerbia ellen a labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjának második meccsén, azt követően viszont már nem szaggatta az istrángot, így több gól nem esett a meccsen.

Kvanduk Bence

Bellingham bólintott a szerb kapuba

Fotó: Matthias Hangst/Getty Images

Labdarúgó Európa-bajnokság
C-csoport, 1. forduló
SZERBIA–ANGLIA 0–1 (0–1)
Gelsenkirchen, Veltins Arena. 48 953 néző. Vezette: Daniele Orsato (olasz).
SZERBIA: Rajkovics – Veljkovics, Milenkovics, Pavlovics – Zsivkovics (Birmancsevics, 74.), S. Milinkovics-Szavics, Gudelj (Ilics, a szünetben), Lukics (Jovics, 61.), Kosztics (Mladenovics, 43.) – Vlahovics – Mitrovics (Tadics, 61.). Szövetségi kapitány: Dragan Sztojkovics.
ANGLIA: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier – Alexander-Arnold (Gallagher, 69.), Rice – Saka (Bowen, 76.), Bellingham (Mainoo, 86.), Foden – Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
Gólszerző: Bellingham (13.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Megnyomta az első negyedórát Anglia Szerbia ellen, s ez idő alatt meg is szerezte a vezetést. Bellingham egy megpattanó Saka beadásra robbant be, s fejelt közelről a kapuba.

Ezt követően fokozatosan vett vissza a tempóból az angol csapat, s ezt meg is tehette, mert igazán veszélyes nem tudott lenni ellenfele. Egészen a 82. percig kellett várni, amíg Vlahovics átlövésével eltalálták a kaput a szerbek, de a meccset mindkét csapat lehozta 6-6 kapura lövéssel. Így több gólt már nem is láthattunk, pedig Harry Kane egyszer még az ötösről fejelhetett kapura, akkor viszont Rajkovics reflexből a keresztlécre tolta a labdát.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy egymással a szerb és az angol válogatott a C-csoport második meccsén.

90+5. perc: Vége a találkozónak! Köszönjük a figyelmet!

89. perc: Szergej Milinkovics-Szavics próbálkozott távolról, de nem találta el a kaput.

86. perc: Újabb csere az angoloknál. Bellingham helyett Mainoo játszik tovább.

83. perc: A szögletet követően Birmancsevics kapura tartó kapáslövését Harry Kane blokkolta fejjel az ötösön.

82. perc: Először találták el a szerbek a kaput! Vlahovics 22 méterről küldte kapura a labdát, de Pickford fölé tolta.

77. perc: Harry Kane ötről érkező fejesét bravúrral tolta a keresztlécre Rajkovics.

76. perc: Sakát Bowen váltja az angoloknál.

75. perc: Sárga lap! Tadics rántotta le ellenfelét.

74. perc: Kihasználja utolsó cserelehetőségét Szerbia! Zsivkovics helyén Birmancsevics folytatja.

69. perc: Cseréltek az angolok. Alexnader-Arnold helyett Gallagher folytatja.

61. perc: Kettőt cseréltek a szerbek! Tadics és Jovics Mitrovics és Lukics helyén.

60. perc: Nagy esély a szerbek előtt! Mladenovics húzott el a bal szélen, majd a tizenhatoson belül passzolt laposan középre, de Pickford összeszedte a labdát.

56. perc: Alexander-Arnold célozta meg távolról a kapu közepét, de Rajkovics a helyén volt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szerbek cseréltek a szünetben. Gudelj helyére Ilics érkezett.

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

43. perc: Kényszerű csere a szerbeknél! Kostics sérült meg, a helyén Mladenovics folytatja.

37. perc: Saka indult el egy csellel a jobb oldalon, de lapos beadása üres területre ment.

24. perc: Saka indította a jobb szélen Walkert, aki mindenkit lefutott, de lapos beadásáról lecsúsztak a társak.

20. perc: Ott az egyenlítési lehetőség! Alexander-Arnold vesztette el a labdát, s így Mitrovics másodpercekkel később már lőhetett is 17 méterről. Nem sokkal kerülte el a labda a kaput.

13. perc: GÓÓÓÓL! Saka jobbról érkező felpattanó labdáját fejelte 6 méterről a hálóba a berobbanó Bellingham! Az első helyzetből vezetést szerez Anglia! 0–1

10. perc: Eddig nem találják a réseket egymás védelmén a csapatok. Ha veszélyesen elindulhatna Anglia, akkor a szerbek belerúgnak egyet a labdásba.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A labdát a fehérben játszó angolok indították útjára, a szerbek tiszta pirosban játszanak.

20:50 – Valaki egy kis disznóságra készül a meccsen

20:25 – Az angolok ikonja is üzent

David Beckham Instagramon biztatta hazája válogatottját: Akár otthon gyerekként egy álmot kergetve, akár a pályán a hazám kapitányaként... az angol mezt viselni büszkeséggel töltött el. Sok sikert Garethnek és a srácoknak! Hajrá Anglia!

20:22 – A szerb szurkolók sem maradnak el szenvedélyben az angoloktól

Szerbia–Anglia
A szerb szurkolók sem maradnak el szenvedélyben az angoloktól
Fotó: KENZO TRIBOUILLARD / AFP

20:17 – Bekövetkezett az elkerülhetetlen: összecsaptak az angol és szerb szurkolók

Heves összecsapások törtek ki angol és szerb szurkolók között Gelsenkirchen belvárosában, ahol vasárnap este 9 órakor kezdődik a két csapat közötti Európa-bajnoki mérkőzés. Egy csoport szurkoló üvegekkel támadt másokra, majd székeket dobáltak és asztalokat borítottak fel. Bővebben és videó ITT!