Nincsen már veretlen együttes

2021.09.13. 11:25

A Főnix FC idegenbeli magabiztos győzelme után az élre állt, a Mór rangadót nyert

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 4. fordulójának rangadóján a Sárbogárd elvesztette a veretlenségét a Mór ellenében. Az Ercsi Kinizsi megszerezte idei első győzelmét, a Mány szép sikert ért el Martonvásáron.

Nagy volt a forgalom a Sárbogárd kapuja előtt, bőven akadt dolga Nyári Bence kapusnak, megdolgoztatták őt a móri csatárok

Fotó: Pesti Tamás / Fejér Megyei Hírlap

Sárbogárd–Mór 2–3 (1–1)

Sárbogárd, 150 néző

Vezette: Béd Ákos.

Sárbogárd: Nyári – Kindl, Vagyóczki, Kovács J. (Németh K., Finta), Mayer – Luczek (Nagy Á.), Horváth A. (Gráczer Bálint), Pákozdi (Demeter), Gyuricza – Gráczer Bence, Horváth I. Szakmai igazgató: Pajor László

Mór: Kiss M. – Végvári (Fodor Máté), Lattenstein, Nicsenko, Ferencz (Hámory) – Erni (Kosztolányi), Kovács K., Victor (Radács), Szöllősi (Osgyán) – Varga B., Sötét. Vezetőedző: Berndt András

Gól: Mayer (32., 66.), ill. Varga B. (3.), Victor (49.), Fodor Máté 85.)

Jók: Nyári, Kovács J., Mayer, ill. Kiss M., Nicsenko, Sötét

Gyászszünettel kezdődött a találkozó. A 82 éves korában elhunyt idősebb Nagy László előtt tisztelegve búcsúztak a labdarúgók és a szurkolók. A forduló rangadója gyors vendég góllal indult, a 3. percben nem értették meg egymást a védők és a kapus, így a labdára rajtoló Varga Balázs átemelte Nyári Bence felett a hálóba a labdát, 0-1. A váratlanul bekapott gól feltüzelte a Sárbogárdot és több lehetőséget dolgoztak ki Kiss Máté kapuja előtt. A 8. percben egy jobb oldalról érkező labdát Mayer Dávid 6 méterről fejelt mellé. A 33. percben a bal oldalvonal közeléből, a kaputól 24 méterre megítélt szabadrúgást Kovács János élesen küldte a hosszú sarok felé. A jól helyezett lövést Kiss M. Mayer elé ütötte, aki közelről bevette a kaput, 1-1. Továbbra is a vendéglátók kezdeményeztek és a jobb oldalon felfutó Kovács J. beadásai okoztak némi bonyodalmat a kapu előtt, gól azonban nem született. A szünet után a vendégek ismét kihasználták a hazai védelem megingását. A 49.percben egy baloldali beadást Nyári kiütött, a védelem nem tudott felszabadítani és Victor Michel a kapu jobb oldalába emelte a labdát, 1-2. A Mór a vezetés birtokában szervezett védekezéssel és magabiztos játékkal tartotta az eredményt. Nicsenko Igor lövése jelentett a folytatásban némi izgalmat, de Nyári bravúrral hárított. Az 56. percben Kindl beadását Mayer kapásból mellé vágta. A 66. percben siker koronázta a sárbogárdi erőfeszítéseket, Kovács J. a jobb oldalon megharcolt labdát beemelte a kapu elé, és Mayer 4 méterről fejjel juttatta a hálóba, 2-2. Az egyenlítés után a Bogárd védekezésre kényszerült, míg a vendégek a maguk javára akarták fordítani az eredményt. Nyári védései és az önfeláldozó védekezés a 85. percig tartott ki. A hazai kapu előtt kialakult tűzijáték végén Fodor Máté közeli lövése a kapu közepében kötött ki, 2-3.

Tudósított: Szántó Gáspár

Bodajk SE–Tordas Fész Zrt. 3–0 (1–0)

Bodajk, 150 néző

Vezette: Wittner József.

Bodajk SE: Csikesz P. – Orosz (Molnár M.), Bregócs (Csapcsár), Kovács J., Rózsás (Klein) – Kocsis D., Molnár T. (Katóka R.), Gulyás, Joó (Arany) – Nagy F., Dreska. Vezetőedző: Takács Viktor

Tordas Fész Zrt.: Cseresnyés – Perjési (Tóth G.), Totsche, Hermann, Szilágyi – Somogyi T., Szendi (Berki), Deli (Irházi), Hernádi – Cservenka, Kalácska. Vezetőedző: Horváth Sándor

Gól: Molnár T. (35.), Kocsis D. (65.), Orosz (85.)

Jók: Csikesz P., Gulyás, Kocsis D., Molnár T., ill. senki

A 23. percig kellett várni az első helyzetre, addig a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Ekkor szöglethez jutottak a hazaiak, Gulyás Gergő jól csavarta középre a labdát Nagy Ferenc 5 méterről fölé fejelt. A következő pontrúgás után már gólnak örülhetett a Bodajk. Ezúttal Dreska András végezte el a sarokrúgást, a labda Molnár Tamás fejét találta meg. Fejesét először még védte Cseresnyés Alex, de az ismétlésnél már tehetetlen volt, 1-0. 5 perc múlva két alkalommal is egyenlíthetett volna a vendég gárda, mindkétszer Szilágyi Roland került nagy helyzetbe, az elsőnél csúnyán mellé lőtt, míg a második alkalommal 7 méterről leadott lövését védte Csikesz Péter hatalmas bravúrral. A második félidő is a küzdelemről szólt. A 65. percben, Gulyás jobb oldali beadására Kocsis Dominik érkezett, és a hosszú sarokba fejelt, 2-0. A mérkőzés legszebb jelenetét a 85. percben láthatták a szurkolók, ekkor Orosz Márkó indult meg a labdával a baloldalon, két védőt kicselezve jutott be a 16-oson belülre, ahol egy csel után a harmadik védőn is túljutott, majd higgadtan a hosszú sarokba lőtt, 3-0. A mérkőzést a 90. percben egy hazai helyzet zárta, Kocsis D. lőtt 16 méterről alig fölé. A kapu előtti jobb helyzetkihasználásának köszönhetően tartotta otthon a három pontot a Bodajk SE.

Tudósított: Kovács Zoltán

Kisláng–Főnix FC 0–3 (0–2)

Kisláng, 100 néző

Vezette: Rózsa Ádám.

Kisláng: Szterszky – Kovács T., Juhász M., Árki, Dudar K. – Dudar E. (Tury-Nagy), Kassai Cs. (Vigházi), Juhász J., Baranyai (Erdei B.) – Farkas B. (Horváth Z.), Willerding Zs. Vezetőedző: Erdei István

Főnix FC: Barsch – Bolla Barnabás (Bognár Zs.), Knausz, Pataki, Sarok – Adorján, Patkós K. (Papp K.), Kertész (Zoboki L.), Zoboki Á. (Rácz K.) – Pápai, Bognár I. (Molnár A.). Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Pápai (8.), Knausz (47.), Adorján (91.)

Jók: senki, ill. Zoboki Á., Adorján

A 6. percben Zoboki Álmos éles lövését az első felnőtt tétmeccsén debütáló Szterszky Olivér védte. A 8. percben viszont már tehetetlen volt, Pápai Kristóf vette be a kapuját, 0-1. A 13. percben megint csak Szterszky védte a szabadrúgásból próbálkozó Adorján Gergő lövését. A 39. percben Zoboki Á. próbálkozott távolról, Szterszky tolta a felső kapufára a lövést. A 41. percben Dudar Ervin szabadrúgásból veszélyeztetett, a labda a kapu mellett zúgott el. Majd a 47. percben Knausz Tamás szabadrúgásból szerezte meg a vendégek újabb találatát, miután a labdát kíméletlenül a léc alá vágta, 0-2. A 63. percben Patkós Kevin került ziccerbe, de a kapu fölé lőtt. A 85. percben Bolla Barnabás a 16-oson belülről próbálkozott, Horváth Zoltán ugrott bele a lövésébe. A 91. percre is maradt még izgalom, kisebb, ötösön belüli keveredést követően az egész mérkőzésen aktívan futballozó Adorján zárta le a mérkőzést, 0-3.

Tudósított: Juhász Fanni

Lajoskomárom–Ercsi Kinizsi 0–2 (0–1)

Lajoskomárom, 100 néző

Vezette: Kovács Róbert.

Lajoskomárom: Barabás – Sonkoly, Németh Á., Varga F., Czéhmeiszter – Simon Gy., Gergye, Vései, Vass (Gógán) – Andróczi, Berta (Kövecses). Vezetőedző: Szili Balázs

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K. (Balogh P.), Holentoner, Tolnai, Németh G. – Szűcs O., Pintér O. (Rizojanisz), Kondreska (Rebők), Somogyvári – Bálint (Kun), Klauz (Petrás). Megbízott edző: Lósits Sándor

Gól: Bálint (33.), Holentoner (88.)

Jók: senki ill. Tóth K., Kondreska R., Németh G.

A 9. percben Andróczi Krisztofer húzott balról kapura, közeli emelése elkerülte a jobb sarkot. Többet kezdeményezett a vendégcsapat, Kondreska Roland lövése a 30. percben a felső lécen csúszott meg. A 32. percben balról került a labda a hazai kapu előterébe, Bálint Ábel eszmélt leggyorsabban, és 8 méterről helyezett a rövid alsó sarokba, 0-1. Az 56. percben adódott a hazaiak legnagyobb helyzete, Berta László középre tett labdáját Simon György még meg is tudta igazítani, aztán 8 méterről telibe lőtte Andrejev Illés kapust. Németh Ákos került gólhelyzetbe a 75. percben, 14 méteres lövését azonban ismét hárítani tudta a vendégek kapusa. Küzdött az egyenlítésért a lajosi együttes, azonban ezen a délutánon a szervezettebb jobb játékot mutató Kinizsi a 88. percben egy kontrát követően Holentoner Edvin 15 méteres jobb alsó sarkos góljával bebiztosította győzelmét, 0-2.

Tudósított: Mosberger Mátyás

Ikarus-Maroshegy–Enying 2–2 (0–0)

Székesfehérvár, 100 néző

Vezette: Kupi Zoltán.

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Békefi, Kovács D., Horváth Zs. (Schmuck A., Harangozó), Kókány – Báles Zs. (Kecskés), Kovács L., Schmuck B. (Patkós Á.), Fövenyi (Báles A.) – Farkas G., Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin

Enying: Lehr – Kalló, Kassai J., Nyikos (Molnár F.), Vas – Óvári, Csepregi, Halász, Papp G. (Szőke) – Kassai D., Bauer (Inzsöl). Vezetőedző: Molnár Ferenc

Gól: Kovács L. (57.), Farkas G. (63.), ill. Csepregi (48., 50.).

Jók: Horváth Zs., Kovács D., Scmuck, Kecskés, ill. Lehr, Csepregi, Óvári

Az első játékrészt az Ikarus csapata kezdete aktívabban, három-négy kidolgozott lehetőségük akadt, de a gólszerzés nem sikerült, míg a vendégek egy-két kontrával jelentkeztek. A második félidőben az ,,öltözőben maradt” a hazai csapat, és a 48. percben Csepregi Imre szöglet utáni fejessel szerzett vezetést az Enyingnek, 0-1. Majd az előnyt két percen belül Csepregi egy szép lövéssel megduplázta, 0-2. Ezután nekidurálta magát a zömében fiatalokból álló vendéglátó, az 57. percben Báles András pontos labdáját Kovács Levente értékesítette, 1-2. Nyomott az Ikarus gárdája, és a 63. percben büntetőhöz jutott, amelyet Farkas Gábor értékesített, 2-2. Tovább folytatódtak a zömében hazai támadások, egész élveztes mérkőzés keveredett a végére, a játék képe alapján a döntetlen igazságos.

Tudósított: Mezővári Balázs

Martonvásár–Mányi TK 0–1 (0–1)

Martonvásár, 80 néző

Vezette: Domak Ádám.

Martonvásár: Sebestyén I. – Herczeg, Szél, Balogh B. (Kovács Á.), Lakakisz – Kádár, Waller, Tóth R., Juhász B. – Füzér, Horváth B. (Kovács András). Vezetőedző: Horváth László

Mányi TK: Zabos – Kovács P., Ősz, Gondos, Bukovecz – Kiss M. (Forró), Lakatos G. (Tóth T.), Veress, Timkó – Kelemen (Lakatos Gy.), Dombai. Vezetőedző: Pál Zoltán

Gól: Dombai (29.)

Jók: Tóth R., Lakakisz, ill. Kelemen, Veress, Bukovecz

Aki Martonvásáron vasárnapi szórakozásnak a Mány elleni bajnokit választotta, az lehet, hogy rossz lóra tett. Persze erről a vendégeknek biztosan más a véleménye. Az első félidőről túl sok jót elmondani nem lehet. A hazaiak rengeteg technikai hibával játszottak, épkézláb támadást nem is tudtak vezetni, és kaput eltaláló lövés nélkül hozták le az első játékrészt. A szomorú az, hogy kapu a mellé, fölé szálló lövéseket is észben tarthattuk, mert abból sem volt sok. A legnagyobb helyzeteket talán Horváth Bennett ügyetlenkedte el, aki egy eltört és egy védők által blokkolt lövéssel hívta fel magára a figyelmet. A Mány ennél egyértelműen összeszedettebb volt, és a 29. percben ennek meg is lett a jutalma. Szép beívelés, amibe Sebestyén István csak beleütni tudott, Kelemen Zsombor lövése még nem talált utat a kapuba, de a kipattanót Dombai Dávid már közelről a kapuba vágta, 0-1. A fordulás után is csak pillanatai voltak a Martonnak, de egy kiegyenlítettebb félidőt láthatott a kevés néző. Az 53. percben Sebestyén védett egy távoli lövést a bal alsó saroknál, és ebből egy gyors kontra végén Kovács Áron lőtte el a kapu mellé a labdát. A 65. percben 19 méterről Lakakisz Nikolaosz szabadrúgása szállt a jobb felső mellé, és ennél nem is tudott többet felmutatni a Martonvásár. A vendégek végig pontosabbak tették a dolgukat, jutalmuk a jól megérdemelt három pont lett.

Tudósított: Szupkai Gábor

A Tóvill Kápolnásnyék-Sárosd összecsapásra 2021, november 20-án 13 órakor kerül sor.

A góllövőlista állása:

1. Mayer Dávid (Sárbogárd) 5 gól

2. Gergye Krisztián (Lajoskomárom), Horváth Attila (Sárbogárd), Szalai Pál (Főnix FC) 3-3 gól

3. Bukovecz Ferenc (Mányi TK), Herczeg Simon (Martonvásár), Killer Máté (Sárosd), Kovács Levente (Ikarus-Maroshegy), Molnár Tamás (Bodajk), Németh László (Tordas Fész Zrt.), Pigler Boldizsár, Zsigmond Bence (mindkettő Tóvill Kápolnásnyék), Simon György (Lajoskomárom), Victor Michel (Móri SE), Willerding Zsolt (Kisláng) 2-2 gól