Csóron tört meg a Marton rossz sorozata

2022.11.14. 12:29

Potyogtak a találatok, több mint négygólos lett a forduló átlaga

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 13. fordulójában a minden, jelenleg dobogós csapat bezsebelte a három pontot. A Martonvásár Kriston Attila irányításával megszerezte első idei győzelmét, míg az Enying meglepően nagy különbségű vereségbe szaladt bele az Ikarus-Maroshegy otthonában.

Hiába igyekezett az Ercsi Kinizsi (zöld) a Tordas otthon tartotta a pontokat

Forrás: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Bicske II. – MÁV Előre FC Főnix 2–4 (2–2)

Bicske, 150 néző

Vezette: Rózsa Ádám.

Bicske II.: Rigó M. -Nyúl (Szarvas), Kámán, Pekowski, Vicz - Kóka, Németh J. (Bélik B.), Kovács B. (Bélik M.) – Varga L., Kovács Á. (Babály), Szokolay (Nagy M.). Vezetőedző: Pekowski Michal

MÁV Előre FC Főnix: Barsch – Takács G. (Szalai P.), Adorján, Andróczi (Patkós K.), Bolla Barnabás - Krán, Király B., Pápai, Jófejű (Klémán M.) – Bognár I. (Pataki), Simon V. (Rubos). Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Németh J. (25., 43.), ill. Andróczi (22.), Adorján (45.), Krán (78.), Pápai (85.)

Jók: Németh J., Szokolay, ill. Adorján, Andróczi, Krán, Simon V.

Jól kezdte a meccset a hazai együttes, a 2. percben Kovács Ádám 16 méterről a jobb kapufát találta telibe, a kipattanó labdával Németh János addig- addig forgolódott, hogy a vendégek tisztázták előle. A 16. percben Kovács Botond tértölelő átadással indította Varga Lászlót, aki nagy helyzetben a visszaérő védőbe lőtt. A 23. percben Simon Viktor a védők mögé löbbölte a labdát, Andróczi Krisztofer pedig a kiinduló kapus felett a kapuba emelt, 0-1. A 28. percben a Szokolay Bencétő visszakapott labdával Németh J. két jó csel után a hálóba gurított, 1-1. A 43. percben Nyúl Levente jobb oldali beadása után Szokolay lábára a lövés pillanatában rátartott az egyik vendégvédő, Rózsa Ádám játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt, amit Németh J. nagy nyugalommal értékesített, 2-1. Az első félidő utolsó percében egy előre vágott labdát elvétettek a hazai védők, a lesgyanús helyzetben lévő Adorján Gergő a kiinduló kapus fölött emelt a hálóba, 2-2. Az 52. percben Kóka Zsolt szabálytalankodott a 16-os közelében Klémán Mátéval, a megítélt szabadrúgást a sértett a jobb kapufára lőtte. A 78. percben egy bal oldali sarokrúgást Rigó Máté röviden ütött ki, Krán Attila köszönte és a kapuba lőtt, 2-3. A 85. percben Patkós Kevin futott el a jobb oldalon, Pápai Kristóf pedig becsúszva a túlsó ötös sarkáról talált a hálóba, 2-4.

Ha jobban védekezik, ha jobban használja ki a lehetőségeit a hazai csapat, jóval nehezebb lett volna a jó teljesítményt nyújtó vendégek feladata.

Tudósított: Venczel József

Sárbogárd – Bodajk SE 3–1 (2–1)

Sárbogárd, 120 néző
Vezette: Domak Ádám.

Sárbogárd: Nyári – Gráczer B., Kovács J., Gráczer G. (Hollósi), Horváth A. (Nagy Á.) - Mayer, Bencze, Glócz H. (Glócz Z.), Tóth P. (Luczek) - Vagyóczki, Kindl (Deák). Szakmai igazgató: Pajor László

Bodajk SE: Nagy M. – Kocsis D., Molnár Antal, Rozembaum R. (Bognár Zs.), Oláh - Czéh, Katóka R. (Kis), Kurcz (Joó), Molnár M. (Molnár Alex) - Kovács T., Arany S. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gól: Mayer (17.), Bencze (31.), Glócz Z. (78.), ill. Kurcz (41.)

Jók: Mayer, Bencze, Kovács J., Gráczer G., ill. Nagy M., Oláh

A 7. percben Bencze János javára megítélt szabadrúgást Kovács János 23 méterről óriási erővel lőtte a jobb alsó sarok felé, Nagy Márk bravúrral szedte ki a labdát, majd a kipattanót Bencze a felső lécre lőtte. A folytatásban a hazai támadók veszélyeztettek és Bencze egy jobbról érkező beadást 6 méterről centiméterekkel lőtt fölé. A 17. percben egy előre ívelt labdára Nagy M. kilépett kapujából és fejjel tisztázott, a labda Mayer Dávid elé került, aki nagyszerűen ismerte fel a helyzetet és 28 méterről emelt az üresen hagyott kapuba, 1-0. A 31. percben Kovács J. baloldalról érkező labdáját Bencze közelről fejelte a jobb alsó sarokba, 2-0. A hazaiak a gól után visszavettek az iramból és a 35.percben Nyári B.tesztelésére is sor került. A hazai kapus két közeli lövést hárított nagyszerű érzékkel.

A 41. percben egy jobb oldalról elvégzett bedobás átszállt a védők felett és Kurcz Balázs 4 méterről emelt a léc alá, 2-1. A második játékrész a bodajki lehetőségekkel indult. Aztán a nagyon visszafogottan játszó hazaiaknak a 78. percben sikerült növelni előnyüket. A középvonalról Nagy Ármin indította a jobb oldalon felfutó Kovács Jánost, aki  az átadással a védők mögé került. és a középre passzolt labdát az érkező Glócz Zoltán helyezte a hálóba, 3-1. A hajrában még egy hazai kecsegtető helyzet maradt kihasználatlanul. Glócz Z. baloldali beadását a hosszú oldalon helyezkedő Mayer 12 méterről küldte kapura,, de Nagy M. lábbal hárított.

Tudósított: Szántó Gáspár

Tordas R-Kord – Ercsi Kinizsi 1–0 (1–0)

Tordas, 100 néző

Vezette: Béd Ákos.

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Danis, Tolnai, Csizmarik, Kalácska - Dely D. (Fodor G.), Szilágyi, Somogyi T. (Irházi), Jancsó (Deli Zs.) - Cservenka (Tóth G.), Ilyés. Vezetőedző: Horváth Sándor

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Holentoner, Mónus, Juhász B. - Kun, Lak, Hodula M., Kondreska - Rebők (Csányi), Perjési (Váradi). Vezetőedző: Lieber Károly

Gól: Dely D. (13.)

Jók: Tolnai, Dely D., ill. Lak

Mindkét csapat sok hiányzóval készült a találkozóra. A Tordas magához ragadta a kezdeményezést és a mérkőzés elejétől ráerőltette akaratát a vendég Ercsire. Ez mezőnyfölényben és helyzetekben mutatkozott meg sőt Dely Dániel lesipuskás gólja révén a vezetést is megszerezte. A második félidőben nem sokat változott a játék képe, a hazai csapat tovább növelhette volna előnyét azonban minden lehetőséget elpuskázott, míg az Ercsi egyetlen helyzetével sáfárkodott hasonlóképpen. A Tordas megérdemelten tartotta otthon a három pontot.
Tudósított: Hermann Tamás

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő – Sárosd 4–0 (3–0)

Agárd, 100 néző.

Vezette: Ibriksz Máté.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Paget, Szabó B., Radács, Bezerédi - Balogh Á., Tóth T. (Hidvégi), Szellák, Balogh Balázs (Mód) - Gere (Klauz), Koronczi (Kocsy). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Sárosd: Rigó Á. – Susa (Schnierer), Ujvári, Szabó E. (Dvéri II. Zs.), Hushegyi - Lakakisz (Szabó N.), Reicheld (Majláth), Kónya, Varga Zs. - Szekeres (Vachler), Meszlényi. Vezetőedző: Rauf Dávid

Gól: Bezerédi (13., 92.), Gere (29., 38.),

Kiállítva: Szellák (23.), ill. Hushegyi (24.).

Jók: Bezerédi, Balogh Á., Gere, ill. Kónya

Csór Truck-Trailer – Martonvásár 1–2 (0–1)

Csór, 150 néző

Vezette: Kovács Róbert.

Csór Truck-Trailer: Molnár B. - Bogdány, Cserna (Báles I.), Szölősi, Csapcsár (Szemenyei) - Tolnai (Báles A.), Dreska, Pécsi (Kásler Barnabás) - Kásler Bence, Flavio, Budai (Báles Zs.). Vezetőedző: Pécsi László

Martonvásár: Farkas Cs. – Kovács A., Szél, Füzér, Jordáki - Kádár, Dutkai (Dezső), Gábor Á., Varga Gy. - Szántó (Gábor D.), Beraki. Vezetőedző: Kriston Attila

Gól: Szőlősi (56.), ill. Jordáki (15.), Dezső (84.)

Kiállítva: Kovács A. (73.).

Jók: senki, ill. az egész csapat

A 9. percben a baloldalon futott fel a hazai támadás, ahol Budai Flavionak, majd Flavio Kásler Bencének passzolt, utóbbi tiszta lövőhelyzetben a
kapu fölé lőtt. A 15. perc egy nem túl veszélyes bedobás után a hazai védelem dekoncentráltságát kihasználta Jordáki Norbert, és a tehetetlen kapus mellett 5 méterről a hálóba lőtt, 0-1. A 48. percben Bogdány Márk baloldali szabadrúgására Cserna Barnabás üresen érkezett az ötösön, de fejese mellé szállt. Az 52. percben Kásler Bencét vágták fel a büntetőterületen belül, 11-es! Dreska Dominik lövését azonban Farkas Csaba bravúrral védte. Az 56. percben egy jobb oldalról beküldött szögletet a középen nagy lendülettel érkező Szölősi Tibor a hálóba vágott, 1-1. A 60. percben Bogdány a saját térfeléről nagyszerű labdával ugratta ki Báles Zsigmondot, aki az ajtó-ablak lehetőséget a kapu mellé rúgta. A 72. percben szándékos sportszerűtlenségért Kovács Andrást kiállította Kovács Róbert játékvezető. A 83. percben Farkas Cs. hatalmas kapus kirúgásából Dezső Zalán ugrott ki, majd Molnár Bence felett átívelt labdája a kapuban kötött ki, 1-2.

Az alsóházi rangadó első félidejében a vendégek, a másodikban a hazaiak akarata érvényesült, azonban a szerencse a martonvásáriak kezét fogta, akik ezzel megszerezték az idei szezonban az első győzelmüket.

Tudósított: Csete Krisztián

Mányi TK – Tóvill-Kápolnásnyék 1–3 (0–1)

Mány, 100 néző

Vezette: Jónás Péter.

Mányi TK: Zabos – Kovács P., Csata, Gondos, Bukovecz - Varga Z. (Vass), Molnár Á., Veress, Lakatos Gy. (Juhász L.) - Tóth T. (Lakatos G.), Kelemen. Vezetőedző: Pál Zoltán

Tóvill-Kápolnásnyék: Palásthy (Tövisháti) – Kharboutli Noor (Molnár G.), Lipóth, Varga József, Csörge - Krajnc (Őz), Pigler (Peng), Venczel, Eipl – Czottner Á., Ódor. Vezetőedző: Höltzl Richárd

Gól: Lakatos G. (90.), ill. Krajnc (23.), Venczel (65.), Czottner Á. (68.)

Jók: Kovács P., Bukovecz, Kelemen, ill. Palásty (a mezőny legjobbja), Krajnc, Czottner Á.

A jól szervezett vendégcsapat, már a meccs elején igyekezte elejét venni, a mányi támadásoknak, ennek ellenére, két esetben kellett bravúrral védenie Palásthy Dávid kapusnak. Inkább, jó értelemben vett „verekedés" zajlott a pályán, férfiasan megküzdöttek a felek, minden labdáért. A 23. percben véleményes szabadrúgást kaptak a vendégek, amelyből szöglet született. A sarokrúgást, a rutinos Krajnc Balázs érintés nélkül csavarta a kapuba, 0-1. A gól láthatóan megfogta a Mányt, de még így is a vendégek kapuja előtt adódott lehetőség, Varga Zoltán lövését tornázta ki Palásthy.

Szünet után keveset változott a képlet, férfias, de kevésbé látványos csata dúlt a pályán, enyhe mányi mezőnyfölénnyel. A 65. percben, egy baloldalról futó támadás, üresen találta, Venczel Zsoltot, aki a kapu közepébe bombázott, 0-2.

A 68. percben egy szögletet a jól berobbanó Czottner Ádám váltott gólra, 0-3.

Ment előre a becsületgólért a Mány, és erőfeszítéseik sikerültek, a 90. percben Lakatos Gergő egy szép támadás után, közelről talált a kapuba, 1-3. A végén még picit csipkedték egymást a fiúk, de az eredmény már nem változott.

A közepes iramú meccsen, a helyzeteit majd száz százalékban kihasználó Kápolnásnyék, talán azért nyerte megérdemelten a mérkőzést, mert amikor kellett, határozottabb volt a kapu előtt. A zöldek jobban alkalmazkodtak a pálya nehézségeihez.

Tudósított: Varga Mihály

Ikarus-Maroshegy – Enying 6–1 (2–0)

Székesfehérvár, 95 néző

Vezette: Kupi Zoltán.

Ikarus-Maroshegy: Matócza (Lukács) – Jungwirth, Kovács D., Molnár V. (Csanádi), Kókány – Patkós Á., Szontagh (Kovács L.), Schmuck, Farkas G. - Drexler (Menyhárt), Farkas D. (Gimes). Vezetőedző: Szarka Martin

Enying: Elek – Mohai, Nyikos (Németh F.), Óvári, Csepregi – Szalai K., Király D., Halász, Vass - Nagy L., Keszler. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Gól: Menyhárt (73., 89.), Schmuck (15.), Szontagh (34.), Farkas G. (49.), Kovács L. (71.), ill. Csepregi (64.)

Jók: Kovács D, Schmuck, Menyhárt, Farkas G, Szontagh, Kovács L., ill. Elek,  Nyikos, Csepregi

Az Enying sportszerűen vállalta a játékot a műfüves pályán, hiszen a füves pálya felújításon esett át Maroshegyen. A 11. percben egy rossz hazadás következtében egy támadáson belül kétszer is kapura rúghatott az Enying csapata, Matócza Dániel résen volt kifutott és bravúrosan mentett egymás után.

A 15. percben egy hazai szöglet után Schmuck András kapuba bólintott, 1-0. A

34. percben Schmuck pontos centerezése után Szontagh Levente pontosan érkezett, és lőtt a hálóba, 2-0.  A 49. percben egy kipattanó labdát 17 méterről Farkas Gábor bombázott a kapu bal felső sarkába, 3-0. A 64. percben szépen kidolgozott akció végén Csepregi Imre talált be, 3-1. A 71. percben lábról-lábra vándorolt a labda, majd Kovács Levente elé került, aki kapásból laposan lőtt a bal sarokba, 4-1. A mérkőzés végére Menyhárt Vendel kétszer is jól érkezett a kapu elé, 6-1.

Tudósított: Mezővári Balázs

A góllövőlista állása:

1. Gere Zoltán, Tóth Tibor (mindkettő Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő) 13-13 gól

2. Bencze János (Sárbogárd), Bezerédi Ádám (Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő), Venczel Zsolt (Tóvill Kápolnásnyék) 9-9 gól