A fazekasság alapja a négy elem, vagyis a tűz, a víz, a föld és a levegő, de az alkotó gyúrómozdulataitól, a korongon való formázásától, tehetségétől, illetve szakértelmétől születik meg a dísz- vagy használati tárgy.
Az otthon melege csempékbe rejtve2021.10.16. 09:00
Kádár Zoltán létrehozott egy kályhásműhelyt, Nádudvaron elvégezte a fazekasiskolát, így ötvözte a két szakmát, és nemcsak elméletben, hanem gyakorlatban is.
Agyagból, tradicionális technikával, korongozással kelnek életre a Katalin készítette használati és dísztárgyak. Egyedi formavilágú produktumai őrzik a magyar hagyományokat.
Ha Csákvár, akkor fazekasság. Bár az utóbbi évtizedekben ez talán kevésbé egyértelmű, hiszen amíg 1833-ban 193 fazekas dolgozott a faluban, addig 1932-ben már csak 25, ma pedig egyetlen csákvári fazekas sincs a településen.
Közkinccsé tette a helyi fazekashagyományokat2019.08.01. 20:00
Az idén két kerek évforduló is kapcsolódik Kresz Mária néprajztudóshoz: születésének 100. és halálának 30. jubileuma – emelte ki az emléknapon Szekeresné Horváth Zsuzsanna, a Floriana Könyvtár és Közösségi Tér igazgatója.
Kató Balázs a magyar népi fazekasság hagyományainak élő bemutatójával invitálja az érdeklődőket tavasztól őszig Rákóczi utcai portájukon. Felesége, Katóné Szántó Márta batikolt és jó pár éve digitális selyemképeket készít. Így idézi munkájuk egyszerre a m
Oroszi István és Oroszi Sándor sáregresi fazekasok kiállítását Kovács György, a Fejér Megyei Művelődési Központ címzetes igazgatója nyitotta meg pénteken este a Németh László Könyvtárban.