Csütörtök délelőtt sajtótájékoztatót tartott a Fejér Megyei Tűzmegelőzési Bizottság, melynek az volt a célja, hogy felhívják a lakosság figyelmét a fűtési szezonnal összefüggő tűzesetek és a szén-monoxid-mérgezések megelőzésére.
A kémények karbantartása rendkívül fontos annak érdekében, hogy az esetleges problémákat elkerüljük. A kéményseprők viszont nemcsak a fűtési szezon kezdetén, hanem egész évben végzik munkájukat.
Egy olvasónk jelezte felénk, hogy a kéménysepréssel kapcsolatos cikkünk kérdéseket vetett fel benne. A válaszokért azonnal az illetékes szolgáltatóhoz fordultunk.
A nemrég hatályba lépett rendeletmódosítást sokan sokféleképpen értelmezik. Azt, hogy most kötelező-e a kéményellenőrzés, vagy sem, Bartos Tamástól, a Kémény Zrt. vezérigazgatójától kérdeztük.
Júliust írunk és ilyenkor természetesen nem látni füstölgő kéményeket, mégis érdemes már most, a nyári időszakot kihasználva előkészülni a hidegebb időre és a fűtési szezonra.
A 14 méternél magasabb társasházakban négyévente kell ellenőrizni a száraz gyűjtőszellőzők állapotát, esetleges eltömődését úgy, ahogy az oktatási és közintézmények szellőzőrendszereit.
Dunaújváros - Az utóbbi hetekben több száz lakástulajdonos, közös képviselő kapott levelet a hatóságtól, hogy húsz napon belül oldja meg a kéménnyel kapcsolatos problémákat.
Dunaújváros, Székesfehérvár - Nincs könnyű helyzetben az a több ezer dunaújvárosi család, akiknél kéményhibát állapított meg az ellenőrzést végző szakember, ugyanis a gázbojlerről villanybojlerre történő átállás vagy a kémények béléscsövének cseréje egyar