Mbappét elveszíthette a vb-döntős

2024.06.17. 20:31

Be sem kellett találnia Franciaországnak a sikerhez

Végig irányított Franciaország a D csoport második meccsén Ausztria ellen a labdarúgó-Európa-bajnokságon, de a nagyon fegyelmezetten és keményen védekező osztrákokat nem tudták mattolni. Egyetlen szerencsétlen megmozdulás, Wöber saját kapujában landoló fejese döntött, amit a védőnek nehéz lesz megemésztenie az egygólos vereség után.

Kvanduk Bence

Mbappénak eltörhetett az orra, amikor egy szabadrúgásnál belefejelt ellenfele vállába

Fotó: Lars Baron/Getty Images

Labdarúgó-Európa-bajnokság
D csoport, 1. forduló
AUSZTRIA–FRANCIAORSZÁG 0–1 (0–1)
Düsseldorf, Merkur Spiel-Arena, 46 425 néző. Vezeti: Jesús Gil Manzano (spanyol).
AUSZTRIA: Pentz – Posch, Danso, Wöber (Trauner, 60.), Mwene (Prass, 88.) – Seiwald, Sabitzer – Laimer (Schmid, 90+2.), Baumgartner, Grillitsch (Wimmer, 60.) – Gregoritsch (Arnautovic, 60.). Szövetségi kapitány: Ralf Ragnick.
FRANCIAORSZÁG: Maignan – Kounde, Upmecano, Saliba, T. Hernandez – Griezmann (Fofana, 90.), Kanté, Rabiot (Camavinga, 71.) – Dembélé (Kolo Muani, 71.), Mbappé (Giroud, 90.), Thuram. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.
Gólszerző: Wöber (38. – öngól).

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első perctől irányított Franciaország Ausztria ellen, azonban a keményen és fegyelmezetten játszó osztrákoknak is meg voltak azok a lehetőségeik, amiknél bevehették volna Maignan kapuját. A kontráikat azonban nem koronázta gól vagy egy francia játékos jó közbeavatkozása, vagy a kapus kiváló helyzetfelismerése miatt.

Mindeközben a másik oldalon Mbappénak is több ziccere volt, amit elhibázott, de Dembélé és Griezmann előtt is adódott lehetőség, hogy betaláljon. A sztárok armadájának mégis egy védő szerencsétlen mozdulatát kellett ezúttal ünnepelnie. Mbappé beadásánál Wöber bólintott a saját kapujába, amire Pentz nem tudott reagálni.

Ausztria–Franciaország
Wöber (2) ezt nem könnyen fogja kiverni a fejéből
Fotó: Lars Baron / Getty Images

Ugyan az osztrákok is rohantak az egyenlítő gólért, illetve a franciák is szerették volna növelni az előnyüket, több gól már nem esett. A vb-döntősnek mégis vezéráldozattal járhatott a siker. Egy szabadrúgást követően a fejelni igyekvő Mbappé arca találkozott az egyik védőjével, s csúnyán eldeformálódott az ütközéstől az orra. Le is kellett cserélnie Didier Deschamps-nak egyik legnagyobb klasszisát, kérdés, mikor és hogyan térhet majd vissza a Real legfrissebb szerzeménye a pályára.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy egymással a világbajnoki döntős Franciaország és Ausztria.

90+10. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük a figyelmet!

90+8. perc: Rohan az egyenlítésért Ausztria, de minden próbálkozásba hiba csúszik.

90+3. perc: Danso kapott sárga lapot Giroud letarolásáért.

90+2. perc: Cseréltek az osztrákok! Laimert Schmid váltotta.

90. perc: Kettőt cseréltek a franciák. Mbappét és Griezmannt Giroud és Fofana váltotta.

90. perc: Mbappénak adott sárgát Jesús Gill Manzano, mert törött orral leült a pályára, amikor a játékvezető nem engedte cserélni a francia válogatottat.

88. perc: Cserélnek az osztrákok! Mwenét Prass váltja, míg a franciák emberhátrányban Mbappé sérülése miatt.

85. perc: Wimmer léphetett volna ki, de Kanté visszaért, és megszabadította a labdától.

84. perc: Laimer kapott sárga lapot.

79. perc: Mindkét oldalon jönni kell az egészségügyi személyzetnek, Baumgertner csúszott bele egy kiugratásnál a francia kapusba, Maignanba. Baumgartner sárgát kapott a megmozdulásért.

71. perc: Kettős csere a franciáknál! Dembélé és Rabiot helyén Kolo Muani és Camavinga folytatja.

66. perc: Csak centik hiányoztak. A balról érkező lapos beadás a becsúszó Griezmann lába előtt suhant el három méterre a kaputól.

64. perc: Dembélé tört befelé jobbról, majd fölé durrantott tizenhatról.

62. perc: Tizenegyes! Nem, mégse! Saliba mellett tűnt el Sabitzer a tizenhatoson belül, a játékvezető szerint nem történt szabálytalanság.

60. perc: Hármat is cserél Ausztria! Wöber, Gregoritsch és Grillitsh helyére Trauner, Arnautovic és Wimmer ékezett.

56. perc: Dembélé durvasága ért sárga lapot.

55. perc: Mit hagyott ki Mbappé! A felezőtől indulva két védőt is lefutott, de 15 méterről mellé lőtt a behátráló kapussal szemben.

49. perc: Griezmann egy kötéssel a fején térhetett vissza, de azonnal elhagyta a tizenhatosnál.

47. perc: Griezmannt kell ápolni, akinek a feje elkezdett vérezni egy kemény ütközés után.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Nem volt csere a szünetben.

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

38. perc: ÖNGÓL! Wöber fejelte a saját kapujába Mbappé jobbról érkező beadását. 0–1.

36. perc: Nem volt messze az osztrák gól. Sabitzer készített le Baumgertner elé a labdát, de Maignan hozzá tudott érni, és az a vonalon kívülre pattant.

34. perc: Sárga lap! Mwene késett el egy belépővel.

33. perc: Ígéretes helyen kaparintotta meg a labdát Mbappé, de kísérletébe belelépett egy védő.

21. perc: Grillitsch sérülése miatt áll a játék! Úgy tűnik, tudja folytatni a játékot.

16. perc: Sárga lap! Wöber késett el egy belépővel.

13. perc: Theo Hernandez lőhetett kiszorított szögből, de elment keresztbe a labda az osztrák kapu előtt.

Mbappénak belefért egy fotó még az édesapjával is
Fotó: Franck Fife / AFP

9. perc: Itt az első nagy helyzet! Rabiot ugratta ki remekül Mbappét, de a támadó balról érkező lövését védte Pentz.

1. perc: Elkezdődött a találkozó!

20:50 – A fehér csíkos mezében szerepel ma Franciaország

20:36 – Az osztrák szurkolók is kitesznek magukért.