A hétfői nap összefoglalója

2 órája

A világbajnok Érdi Mária búcsúzott az olimpiától, férfi pólósainkra kemény feladat vár (videó)

Az ötkarikás játékok előző versenynapjaihoz képest a hétfő csendesebb volt a magyar sportolóink számára, de azért így is volt kiért örülni. A vitorlázó Vadnai Jonatán a keddi éremfutamban folytathatja a párizsi olimpia ILCA 7-es hajóosztályában. A világbajnok Érdi Mária, aki már az olimpia előtt is deréksérüléssel küzdött, sajnos csak a tizennegyedik helyen zárt hétfőn. A kalapácsvető Halász Bence vasárnapi ezüstérme után hétfőn egyetlen magyar atléta sem jutott tovább. Férfi vízilabdázóink az olimpia csoportkörének utolsó fordulójában 17-13-ra legyőzték a címvédő Szerbiát, és a világbajnoki ezüstérmes olaszokkal csapnak össze a negyeddöntőben.

MW

A magyar csapat a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornáján, a B csoportban játszott Magyarország – Szerbia mérkőzés előtt a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 5-én

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

Azok után, hogy vasárnap futamot nyert, Érdi Mária (ILCA 6-os kategória) hétfőn megismételte ezt a teljesítményt a párizsi olimpia vitorlásversenyeiben, ám aztán szerencsétlenül járt. Szélcsend miatt nem tartották meg az utolsó versenyt, ezzel eldőlt, hogy a világ- és Európa-bajnok sportolónk lemarad az éremfutamról – írta meg a Magyar Nemzet.

Érdi búcsúzott, Vadnai továbbment

Érdi Mária szombat este szomorú hangvételű bejegyzést tett közzé a Facebook-oldalán. Az ILCA 6 kategóriában versenyző vitorlázó felfedte, július elején kiújult a deréksérülése, ezért edzeni sem tudott, a párizsi olimpiára is így érkezett. Emellett nagy célokkal is, az aranyérem lebegett a szeme előtt. De múlt vasárnapig nem jött ki neki a lépés a játékokon, szombat este az összetett 25. helyen állt, és lemondott arról, hogy olimpiai bajnok legyen – derült ki a Magyar Nemzet oldaláról

Érdi azért hétfőn ismét győzni tudott, negyven másodperccel a második helyezett előtt ért célba. Összetettben már a 14., de ez nem biztosította az éremfutamban való részvételt, hiszen oda a legjobb tíz kerül be. Az utolsó versenyen még lett volna rá esélye, hogy beverekedje magát az élmezőnybe, ám szélcsend miatt félbeszakították a futamot, és nem is folytatták. Így Érdi Mária nem tudott javítani a helyezésén, elbúcsúzott Párizstól. A férfiaknál elhalasztották a hétfői versenyeket, de ezzel együtt is eldőlt, hogy Vadnai Jonatán (ILCA 7 hajóosztály) hatodikként került a keddre tervezett éremfutamba.

Az olaszokkal játszanak a férfi pólósok

Sajnos nem hozott magyar továbbjutást a hétfő délelőtti atlétikai program a párizsi olimpián. Molnár Attila 400, Takács Boglárka 200 méteren a kritizált reményfutamban próbálkozott, de egyikük sem futhat elődöntőt. Klekner Hanga a női rúdugrás fináléjáról maradt le, ahol tizenkettő helyett húsz atléta indulhat majd.

Voltak jó kísérleteim, utolsóra nagyon lendületes lett a nekifutás, de túlságosan a léc alá kerültem, és nem tudtam fellendülni. Nagyon hosszú szezon volt, mindenki hajkurászta a versenyeket, az eredményeket, hogy kijusson a ranglista alapján. A mostani 4,40-es eredményemmel nem vagyok elégedett, az egész szezonommal viszont, hogy eljutottam ide az olimpiára, nagyon

– értékelt Klekner Hanga.

Takács Boglárka az olimpián 100 méteren országos csúccsal bejutott az elődöntőbe, ugyanez 200-on nem jött neki össze.

Folyamatosan hallom, hogy európai futóként talán 200-on több esélyem lehetne nagy eredményre, de én ezt majd igyekszem minél hamarabb megcáfolni. Továbbra is 100-as sprinter maradok, de harcolok azért, hogy egyszer majd a 200-at is megszeressem

– fogalmazott olimpiai szereplése végén Takács Boglárka.

A férfi vízilabdázók 17–13-ra verték a címvédő szerbeket, és csoport harmadikként jutottak negyeddöntőbe, ahol a világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki bronzérmes olaszok ellen ugranak medencébe.

Persze jó lett volna addig egy kicsivel több önbizalmat gyűjteni, de a csalódások arra tanítanak, hogy alázatosabban, pontosabban, fegyelmezettebben kell játszani, ezen is átestünk szerencsére

– jelentette ki az utolsó válogatott tornáján szereplő 37 éves Varga Dénes, aki szerint az olaszok ellen a lehető legjobb teljesítményre lesz szükség ahhoz, hogy az elődöntőben folytathassák.