2014.04.14. 19:12

Nem lépte át árnyékát az Alba Fehérvár

A férfi kosárlabda NB I középszakasza, felsőházi rájátszásának 9. fordulójában az Alba Fehérvár hétpontos vereséggel zárt a Paksi Atomerőmű SE ellen, és így továbbra is a tabella 6. helyén áll.

Alba Fehérvár – Paksi Atomerőmű SE 87-94 (28-26, 26-16, 14-25, 19-27)
Székesfehérvár, 1800 néző
Vezette: Földházi, Ádám, Boros
Fehérvár: Hobbs 4, SUPOLA 17/9, Olah, Tóth N. 6, BARONE 24/3. Cs: Tóth P. 7/3, Somogyi 15, Humphrey 9/9, Juhos 4, Szanati 1. Vezetőedző: Carlos Frade
Paks: Vaughn 11/9, Robinson 10, Körtélyesi 5, Szabó Zs. 14/12, J. Jones 14. Cs: TÓTH Á. 11, EILINGSFELD 15/3, Medve 5/3, Baki, Kovács Á. 9/6. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7—9. 6. p.: 18—17. 9. p: 25—22. 12. p.: 35—30. 15. p.: 41—39, 18. p.: 52—42. 22. p.: 58—45. 25. p.: 60—50. 28. p.: 61—64. 32. p.: 68—76. 36. p: 74—89. 38. p.: 83—91.

Ismerős falak között melegített Jarrod Jones, aki nagyban hozzájárult tavaly az Alba Fehérvár bajnoki és kupagyőzelméhez. Az amerikai center aztán az idény végén követte mesterét, Dzunics Braniszlavot Paksra.

- Nagyon várom a találkozót, érdekes mérkőzés lesz. Tavaly nagyon jól éreztem magam Fehérváron, jó volt a hangulat, de ez a meccs most jó esély lesz arra, hogy visszavágjunk a legutóbbi hazai vereségért. Előny számunkra, hogy négy légiósunk van, hiszen több rotációs lehetőséggel rendelkezik az edzőnk, így több időnk van a mérkőzés közben pihenni. – hangsúlyozta.

Letámadással kezdett az ASE, és ez láthatóan meglepte a Frade-tanítványokat, így talán nem volt véletlen, hogy pillanatok alatt hétpontos előnyt kovácsoltak (2-9). A 6. percre aztán valamelyest rendezték soraikat a vendéglátók, és Tóth Norbert duplájával egyenlítettek (11-11), majd Tóth Péter kosara hozta meg először a vezetésüket.

A negyed hajrája az Albának sikerült jobban, és egykosárnyi különbségű vezetéssel várhatták a folytatást. Próbálta leszakítani ellenfelét a Fehérvár, kétszer úgy tűnt, hogy ez összejön, amikor elléptek öt pontra, ám a Paks mindannyiszor kivédte ezeket. Majd a 14. percben Lee Humphrey harmadik triplája után már közelebb kerültek a tetemesebb előny kiharcolásához, de a hőn áhított tízpontos különbség csak nem akart megszületni. Sőt, Szabó Zsolt két hármasával ismét feljött két, illetve három pontra az ASE. Somogyi Gergely azonban jól dolgozott a palánk alatt, a büntetői is rendre célba találtak, és ez is hozzásegített ahhoz, hogy Supola Zoltán öt pontja után már tényleg tíz legyen a felek között (52-42).

A nagyszünetet követően sem változott különösebben a helyzet, bár több pontatlan dobás is elhagyta a hazai kezeket, ezt egy ideig ellensúlyozni tudták a jó védekezéssel, és a kikényszerített faultokkal. A 26. percre Medve Máté és Kovács Ákos triplái megint szorosabbá tették az állást (60-56), és erre már az addig meglehetősen idegesen fel-alá járkáló Dzunics is leült egy szusszanásnyira. Ismét letámadott a Paks, méghozzá eredményesen, mert a 28. percben már 61-62 állt a táblán Eilingsfeld János duplája után! A záró tíz percre semmi nem dőlt el, de azért Somogyi zsákolása egypontos Alba előnyt hozott.  Ezt viszonylag gyorsan megfordították a vendégek, olyannyira, hogy a 33. percben már ők vezettek tíz ponttal (68-76), igaz ekkor Deonta Vaughn nem tudott hibázni, kétszer hármast ejtve.

15 ponttal vezetett, és mindenki elkönyvelte a paksi győzelmet három perccel a vége előtt, de a Fehérvár beindította az utolsó rakétákat, fel is jöttek hat pontra. (83-89). Ennél többre azonban nem tellett, és megérdemelt győzelmet arattak a piros-fehérek.