2017.05.07. 19:18

A megyei I. osztály kiesési rangadóján tíz találat született, a lajosiak fontos pontjai

A megyei I. osztályú bajnokság 26. fordulóját rendezték. Az Iváncsa újabb lépést tett a bajnoki címért, míg a Pátka és a Lajoskomárom kedvezőbb helyzetben várhatja a folytatást.

Velence-Sárosd Sport 36 0-1 (0-1)

Velence, 70 néző

Vezette: Szűcs László

Velence: Krencz - Silhány, Rakonczay, Lantos (Gál-Gerlach) - Harmati, Németh E. (Pintér B.), Pál I. (Tóth B.), Czifra, Baranyai - Gulyás-Kovács, Bakonyi. Vezetőedző: Pavlik József

Sárosd Sport 36: Rauf T. - Susa, Truszek, Lendvai, Kállai - Killer M., Ladányi, Kargl, Vajda (Arany) - Imre, Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Killer M. (22.)

Jók: Rakonczay, Baranyai, Bakonyi, illetve Rauf T., Killer M., Kargl

Az 5. percben jobboldali vendégakció végén a beadást Kállai Bence félfordulattal, 10 méterről lőtte kapura, de Krencz Sebestyén magabiztosan hárított. A 10. percben a hazai csatárok tűzijátékot rendeztek a Sárosd kapuja előtt, négyszer rúgtak kapura, de egyszer sem tudták bepréselni, majd Pál István 5 méterről leadott lövését Rauf Tivadar a jobb kapufa mellől tolta szögletre. A 22. percben a vendégek előrevágott labdájára Krencz kapus azt hitte, hogy leesik a 16-oson belülre, de nem így történt. Majd kilépett a kapujából, és ott nem értették meg egymást a védőkkel, Killer Máté, pedig közéjük ugrott, és az üresen maradt kapuba lőtt. 0-1. A szünet után csak birkóztak a csapatok egymással, mindkét oldalon adódott helyzet, a vendégek közelebb álltak a gólszerzéshez, és megérdemelten győztek.

Lajoskomárom-Mezőfalva 8-2 (4-2)

Lajoskomárom, 180 néző

Vezette: Domak Ádám

Lajoskomárom: Sári (Barabás) - Nyári, Kunos (Dobai), Nyul, Kövecses - Vadászi, Posta, Vései, Fodor M. - Czéhmeiszter (Berta), Reichardt (Szabó Z.). Megbízott edző: Csulik Zoltán

Mezőfalva: Papp M. - Balázs, Móricz, Balogh I., Szabó K. (Szepesi) - Sági R., Balogh D., Garda (Bozsoki), Bartus (Benczik) - Szabó Cs., Márok. Vezetőedző: Hajnal Attila

Gól: Posta (6., 37., 57., 88.), Fodor M. (12., 44., 57.), Reichardt (29.), illetve Móricz (21., 27.)

Jók: Posta L. (mezőny legjobbja), Fodor M. Kövecses, Nyári, illetve Móricz

Már a 15. másodpercben vezetést szerzett a hazai csapat, Fodor Márton szerzett labdát, és közelről nem hibázott. 1-0. A 7. percben Posta Levente 22 méteres szabadrúgásból növelte a lajosi előnyt. 2-0. A félidőre közepére éledeztek a vendégek, és Móricz Csaba a 22. percben pontos lövéssel szépített, majd öt perc múlva pazar 40 méteres emelése meglepte Sári Márk kapust. 2-2. A 30. percben a Posta jó ütemű átadásából Reichardt Bálint ismét megszerezte a hazai előnyt. 3-2. A 37. percben Posta közelről, majd a 44. percben Fodor M. középtávolról volt eredményes. 5-2. Az 57. percben Fodor M. szerzett újabb hazai gólt. 6-2. A 69. percben Posta 18 méteres remek szabadrúgásból csavarta a labdát a bal felsőbe, majd egy szöglet után Posta közelről állította be a végeredményt. 8-2.

Tordas-Baracs 4-0 (2-0)

Tordas, 100 néző

Vezette: Bíró Dániel

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy, Márkus, Kun (Balassa) - Kőszegi, Vörös F., Hermann, Szép - Farkas Zs., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Baracs: Tóth N. - Szili Sz. (Sebestyén), Fülöp, Prókai (Nagy Dániel), Szurma (Rezes) - Bartók S., Sági J. (Badi), Éliás Zs., Varga T. (Mészáros S.) - Balogh D., Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Vörös F. (66., 75.), Márkus (7.), Pongrácz (18.)

Kiállítva: Vörös F. (82.)

Jók: Szép, Pongrácz, Hermann, illetve Éliás

Magabiztosan kezdett a Tordas, Márkus Roland a 7. percben kilőtte a hosszú sarkot. 1-0. A 18. percben Pongrácz Péter cselezte be magát a 16-oson belülre, mindenki beadásra számított, de visszahúzta a rövidre, kettőre növelve ezzel az előnyt. 2-0. A második játékrészben Vörös Ferenc duplázott, a 66. percben szabadrúgásból, majd büntetőből volt eredményes. Némileg beárnyékolja a győzelmet, hogy a játékvezető a 82. percben kiállította a tordasi csatárt reklamálásért. A hazaiak megérdemelten győztek.

Aba-Sárvíz-Pátka 0-6 (0-1)

Aba, 150 néző

Vezette: Rózsa József

Aba-Sárvíz: Sereg - Mészáros Sz., Réti G. (Kovács M.), Lakk, Glócz - Madácsi, Galócz, Gyuricza (Balogh T.), Esze T. - Máyer (Sallai), Esze A. Vezetőedző: Bor József Dezső

Pátka: Csikesz P. - Orosz M., Rózsa, Farkas G., Vincze - Varga D. (Pusztay), Krell, Kővári B., Fülöp (Szakács) - Nagy F. (Csikesz L.), Rózsás (Prill). Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Csikesz L. (75., 80., 90.), Szakács (86., 88.), Varga D. (22.)

Kiállítva: Esze A. (52.)

Jók: Mészáros Sz., illetve Rózsa, Rózsás, Csikesz L., Szakács

A hazaiak Esze Attilakiállítása után jól tartotta magát egészen a hajráig, de akkor beindult a pátkai henger, és zsinórban négyet kaptak.

Polgárdi-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 4-3 (3-2)

Polgárdi, 150 néző

Vezette: Jónás Péter

Polgárdi: Bernáth I. - Egerszegi, Csrepka Máté, Szabó B., Bencze J. (Balogh R.) - Csizmadia D., Borbás, Tóth P. (Keserű), Holka (Spánitz A.) - Csrepka Márton, Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Molnár B. - Kocsis D. (Balogh B.), Burucz, Oláh, Balogh Á. - Bernáth, Ambrus (Katóka R.), Klauz, Hanák - Tóth B., Sowunmi A. (Kuti). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Holka (6.), Csrepka Márton (15.), Kosztolányi (26.), Csizmadia D. (75.), illetve Sowunmi A. (13. 52.), Bernáth Gy. (24.)

Jók: az egész csapat, illetve Sowunmi A., Bernáth Gy.

A 6. percben egy szögletet követően a lecsorgó labdát Holka Szilárd lőtte a vendégek hálójába. 1-0. A 13. percben Sowunmi Attila a bal alsó sarokba gurította a labdát. 1-1. A 15. percben egy szöglet után Csrepka Márton fejelt a hálóba. 2-1. 24. percben Bernáth Gyula 35 méterről lőtt a bal felső sarokba. 2-2. A 26. percben egy kontratámadást követően Kosztolányi Bence szerzett vezetést. 3-2. Az 52. percben egy kipattanó labdából Sowunmi A. lőtte a vendégek egyenlítő találatát. 3-3. A 75. percben Csizmadia Dávid szóló után vette be a kaput. 4-3.

Iváncsa-Sárbogárd 1-0 (1-0)

Iváncsa, 200 néző

Vezette: Altorjay Áron G.

Iváncsa: Boldog - Balogh L., Nédó (Nagy A.), Imrik, Bartha - Majláth, Szauter, Pribék, Godslove - Aradi, Fodor G. Vezetőedző: Masinka László

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer Bence, Kőkuti, Hegedűs Gy., Gráczer Bálint (Krajcsovics) - Tóth Zs., Bezerédi, Gráczer G., Laták - Horváth Á., Nagy K. (Tóth T., Nagy Á.). Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Nédó (15.)

Jók: Bartha, Pribék, illetve Deák M., Horváth Á.

Az első játékrészben inkább a hazaiak akarata érvényesült, és a mérkőzés egyetlen találata is az első negyvenöt percben esett. A 18. percben egy kapu előtti kavarodás után Nédó Gábor 17 méterről, kapásból a jobb felső sarokba lőtt. 1-0. Tíz perccel később egy vendég labdavesztés követően Majláth Henrik vezethette a labdát kapura, de Deák Miklós lábbal bravúrral védett. A második játékrészben gól már nem született, a helyzetek alapján megérdemelt iváncsai győzelemmel ért véget a mérkőzés.

Mór-Ercsi Kinizsi 2-1 (0-0)

Mór, 100 néző

Vezette: Hajdú Balázs

Mór: Pap - Végvári, Tetzli, Bátki, Cseszneki - Meggyes (Tornyai T.), Radács, Cseh, Mayer - Osgyán (Tanárki), Gál D. Vezetőedző: Németh Bálint

Ercsi Kinizsi: Hodula - Rebők (Varga K.), Hoffmann, Gróf, Rapai - Ivacs, Nagy R., Hosszú P. (Fridrich), Kovács P. (Kondreska, Mónus) - Juhász V., Szalánczi. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Osgyán (45.), Cseszneki (68.), illetve Kondreska (60.)

Jók: Osgyán, Végvári, Cseszneki, illetve Ivacs, Kondreska

A 10. percben Végvári Ádámfejesénél a vendég kapuvasról pattant a mezőnybe a labda. A félidőt jelző sípszó előtt Mayer Dávid remek kiugratásából Osgyán Máté szerzett vezetést.1-0. A 60. percben Ivacs Gábor szögletét az üresen hagyott Kondreska Roland bólintotta a hálóba. 1-1. A 77. percben Mayer lekészítését Cseszneki Richárd vágta cimbalomszögből a felső sarokba. 2-1. A fiatalokkal teletűzdelt, több gólhelyzetet kidolgozó móriak megérdemelték a három pontot.

Megtette a Bicske, amit meg kellett tennie

A rangadón a házigazda, és a tabellán magabiztosan második Bicske magabiztosan győzött

CSÁKVÁR Németh Erik két góljával a szünet után kerekedett felül a Martonvásár csapatán a Bicske együttese.

Bicske-Martonvásár 2-0 (0-0)

Csákvár, 100 néző

Vezette: Szabó János

Bicske: Milinte - Katona, Sötét, Máj (Budovinszky), Dukon - Rigó G., Szilágyi L. (Köntös), Varga Z., Németh E. - Móri (Máté), Pump (Molnár A.). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Vörös F., Radics, Madaras (Szigeti, Gábor) - Kanyó, Magyar, Szilágyi R., Szabó L. - Bozsó, Berczi. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Németh E. (46., 71.)

Jók: Dukon, Rigó G., Németh E., illetve Nagy Gy., Magyar B.

A tabellán elfoglalt helyezések alapján rangadónak ígérkezett az összecsapás. A 6. percben hangos csattanással kísért szerelés kísérlet volt a vendég 16-oson belül, Németh Erik sérelmére, amelynél a játékvezető nagyvonalúan továbbot intett. A 17. percben közvetett szabadrúgást ítélt Szabó János, a hazai kaputól 20 méterre, a legurított labdát Magyar Balázs lőtte kapura, Milinte Árpád fölé ütötte. A 38. percben Katona Lajos beadását Berczi Dániel (!!!) fejelte kapura, Nagy Gyula, azonban remek vetődéssel mentett. A 43.percben Szilágyi Lászlót vágta fel Radics Ádám a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Móri Tamás lőtte, Nagy Gy. ismét remekelt és kiütötte a labdát. A második játékrész kezdéseként Rigó Gábor jobb oldalról átívelt, Németh E. lekezelte, és a hosszú sarokba lőtt. 1-0. Az 52. percben Szabó László nagy helyzetben leadott lövését Milinte kiütötte, a kipattanót Bozsó Ferenc csúnyán fölé vágta. A 71. percben Varga Zoltán vezette a labdát keresztbe, majd beadását Németh E. előre vetődve fejelte a vendégek kapujába. 2-0. Az utolsó percekben Magyar B. két szöglete okozott némi veszélyt a hazai kapura, Radics először fejelt, majd lőtt eredmény nélkül. Erősen közepes színvonalú volt találkozó, a vendégek célja a minél kisebb arányú vereség elérése volt, ennek megfelelően lassították, tördelték a játékot, húzták az időt. A közepes formában játszó hazaiak megelégedtek az eredménnyel. vj, ka