2010.02.26. 03:29

Most nem sikerült

Bécs - Tegnap találkozott harmadszorra az EBEL 2009-2010-es rájátszásában a Vienna Capitals és a Sapa Fehérvár AV19. A felek 1-1-es összesítésről folytatták a párharcot.

Bobory Balázs

Bár a hétköznapi mérkőzések nem túl kedvezőek, ismét sok vendégszurkoló érkezett Bécsbe. Sokan még nem tudták az egyik legrosszabb hírt: a párharc eddigi legeredményesebb játékosa, a csapat gólzsákja, Palkovics Krisztián betegsége miatt nem játszhat. A jobbszélső még kedd este, a második meccs után optimistán jelentette ki, hogy kiheveri minden nyűgét csütörtökre, de hiába az orvosi gondviselés, Palkó nem került játékra alkalmas állapotba. Ez hatalmas veszteséget jelentett a vendégeknek, főleg annak ismeretében, hogy a bécsieknél mindenki hadra foghatónak bizonyult. Az első sorban Kóger Dániel került Fekete és Mihály mellé, a negyedikben pedig szóhoz jutott az eddig kispadozó Vaszjunyin Artyom is.

Nem kezdte akkora svunggal a mérkőzést a Vienna, mint az első két alkalommal, de azért így is inkább az történt a jégen, amit a hazaiak akartak. Rotter 6. percben szerzett gólja (1-0) után kettős hátrányt védekezett ki a Sapa. A vendégeknek egy-egy veszélyes megugrása akadt, de nem sikerült élni a csekély számú lehetőséggel.

A buta kiállítások megpecsételték a fehérváriak sorsát a második harmadban. Alen büntetését Bjornlie használta ki gyorsan, 2-0, aztán Fekete, Nagy és Satosaari is feleslegesen kapott két percet, persze, hogy Gratton tovább növelte a bécsi vezetést, 3-0. Nagy kérdésnek tűnt, hogy a Sapa részéről ki lesz az, aki góljával, góljaival pótolja a kiesett Palkovicsot. Hiszen nem látszott az igazi veszély a látogatók akcióiban.

Vas szép gólja élesztette a reményeket a harmadik harmadban, 3-1, de nem sokáig tartott az öröm. Tegnap a Vienna volt a jobb, David Rodman és Bootland gólja csak hangsúlyosabbá tette ezt a tételt, 5-1. Satosaari ezek után pihenőt kapott, Hetényi is bemutatkozott a playoffban néhány szép védéssel. Csendes véget ért a találkozó, bár a közönség hullámzott, szórakoztatta magát. Fordított a Vienna a párharcban, 2-1-re vezet, jöhet a negyedik összecsapás vasárnap, itthon.

Vienna-Sapa Fehérvár AV19 5-1 (1-0, 2-0, 2-1)

Bécs, 4000 néző. Vezette: Dremelj, Trilar, Hribar, Rakovic (mindegyik szlovén).

Vienna: CASSIVI - BJOERNLIE 1, Casparsson, LEBEAU (1), GRATTON 1 (2), ROTTER 1, Kranjc, Lakos, Ofner, M. Rodman (2), D. RODMAN 1 (1), Bouchard, Sarault, Bootland 1, Selmser, Lemieux, Riener, L. Draschkowitz, Nageler, C. Draschkowitz, Kraxner. Vezetőedző: Kevin Gaudet.

Fehérvár: Satosaari - Andersson, Ackeström, Mihály, Fekete, Kóger, Horváth, Tokaji, Vas J., Martz, Kovács, Alen, Bornhammar, Sofron (1), Vas M. 1, Ladányi (1), Jobb, Benk, Nagy G., Vaszjunyin. Vezetőedző: Jarmo Tolvanen.

Kiállítások: 6, illetve 16 perc