2011.03.28. 02:28

Újra a Sapa a legjobb magyar hokicsapat

Székesfehérvár - Az esélyesebb alakulat nyerte a megyedöntőt. Története során tizenkettedszer lett a legjobb magyar hokicsapat a Sapa Fehérvár AV19. Kevin Primeau tanítványai a remekül küzdő újvárosiaknál bizonyultak jobbnak.

nincs nev

Az ütközet kezdete előtt fél órával érkezett Kovács Zoltán, a hazai szövetség agilis főtitkára, aki szinte a kertek alatt cipelte be a serlegeket és az érmeket a fehérvári vezérkar szerény irodájába.

- Tudom, Ocskay Gábor nem szereti a túlzott készülődést, de ugye nem baj, hogy lehoztam a díjakat? Ugyanis minden bizonnyal a negyedik meccsen eldől az aranyérem - fordult Elekes Szentágotai Blanka menedzserhez, aki bólintott, majd megjegyezte: "Érzem, hogy nagyon nehéz lesz, de szeretnénk ma befejezni".

A volánosok másfél évtizede visszafogottan készülnek az ünneplésekre. Az 1995-ös, a BS-ben, a Fradi ellen vívott, az egyik fél két győzelméig tartó finálé első összecsapását különösebb gond nélkül nyerték, majd a lefújás után a fehérváriak egyik vezetője lenyilatkozta: a városháza előtti téren már ácsolják a győzelmi emelvényt, akkora mulatság lesz a városban. A zöld-fehéreket feltüzelte a nyilatkozat, megnyerték a második és harmadik összecsapást, a fehérvári ünneplés elmaradt. Idősb Ocskay Gábor akkor tett fogadalmat: a döntők előtt csak a legszükségesebb lépéseket teszik meg, előzőleg nem szervezkednek látványosan, nem isznak előre a medve bőrére.

A korongot Papp Dénes, az egyik legjelentősebb szponzor képviselője, a csapat elvakult szurkolója dobta be. Tervei szerint hároméves kisfia, Viktor ejtette volna a jégre a pakkot, ám ő megbetegedett, ezért édesapja végezte el a műveletet. Bátran kezdett mindkét együttes, az első gól - bár a hokiban ilyen nem létezik, tulajdonképpen öngól volt - Kovács Csaba lövésébe Martinka piszkált bele, a pakk a tehetetlen Sevela mellett a hálóba hullt, 1-0. A folytatásban is a kék-fehérek kezdeményeztek, ám a vendégek portása elképesztő bravúrokkal tartotta a lelket társaiban. Pedig záporoztak a lövések, főleg a megasztárként kezelt kanadai-svéd Johansson tüzelt, ám Sevela állt a lábán. Sofron ült a büntetőpadra, alig húsz másodperc elteltével Varga távoli bombával egyenlített 1-1, aztán Palkovics kis híján ismét előnyhöz juttatta a házigazdákat, de lövése elhalt a kapus testén. Vas lövése átcsorgott ugyan a hálóőrön, de szerencséjére megállt a gólvonal előtt.

A szünetben a fehérvári vezetők köszöntötték a klub történetének első bajnokait, az 1981-ben aranyérmet szerző, kiváló hokisokat, valamint kitüntették az 1970-ben alakult Volán SC jégkorong szakosztályának alapítóit is.

A középső harmad azonnali gólváltással kezdődött, Magosi átadását Pozsgai értékesítette 1-2, harminc másodperc elteltével pedig  Palkovics egalizált 2-2. Hegyi révén újra a DAB-nál volt az előny 2-3, igaz, nem sokáig, Palkovics ismét a legjobbkor jött, 3-3. Vas éles szögből volt eredményes 4-3, majd Azari látványos találata következett, 4-4. Úgy tűnt, a második harmadban sem dőlnek el a nyitott kérdések, ám a dudaszót megelőzően, egy perc alatt megroppant, két gólt kapott az Újváros, előbb Nagy Gergő 5-4, majd Ladányi kotort bele egy-egy kapura zúduló korongba, az irányt váltó pakkokat Sevela nem tudta hatástalanítani, 6-4.

A záró harmadot megelőző szünetben is ünnepségre került sor, a szurkolók szavazatai alapján a farmcsapat legjobb játékosa Tóth Adrián, a Nebuló-díjas, azaz a legjobb, EBEL-ben szereplő fiatal Sofron István, a legszimpatikusabb játékos, valamint a lányok kedvence Hetényi Zoltán, a legördögibb játékos Palkovics Krisztián, a kapusok réme Eric Johansson, a legjobb büfés pedig Ocskay Gáborné Zsuzsa néni lett.

A záró húsz percben kapust cserélt a DAB, Becze érkezett a ketrec előterébe. Akadt dolga bőven, nem rajta múlt, hogy acélvárosi találatok helyett újabb hazai gólok következtek, az idei szezonban zseniálisan korongozó Ladányi 7-4, a korábban sokat rendetlenkedő, emiatt a második csapatba száműzött, ám a fináléra reaktivált Nagy Gergő 8-4, valamint az elnyűhetetlen, immár két évtizede közönségkedvencnek számító Palkovics jóvoltából, 9-4.

Hatalmas ünneplés kezdődött, Tokaji Viktor csapatkapitány magasba emelte a serleget, a fehérváriak átvették az aranyérmeket, az újvárosiak pedig az ezüstöket. Aztán a szezonban legjobban teljesítők jutottak megérdemelt díjaikhoz. A legjobb kapus Peter Sevela (DAB.Docler), a legjobb hátvéd Szirányi Bence (Vasas), a legjobb csatár Ladányi Balázs (Sapa Fehérvár AV19), a legtechnikásabb játékos Galanisz Nikandrosz (DAB.Docler) a legjobb újonc Pleszkán József (FTC), a legjobb felnőtt edző J.P. MacCallum, a legjobb külföldi játékos Eric Johansson (Sapa Fehérvár AV19) lett.

A két szakvezető közül érthetően Kevin Primeau volt elégedettebb, igaz, MacCallum mester sem tűnt csalódottnak. Előbbi elmondta, hetedik bajnoki aranyának örülhet, eleddig négyszer játékosként, kétszer pedig edzőként bizonyított a különböző bajnokságokban. Hozzátette, megérdemelték a sikert, becsületes küzdelemben múlták felül az újvárosiakat.

- Reméltem, hogy nem négy meccsen dől el a bajnoki cím, a tervem nem vált valóra. Mégsem vagyok csalódott. Az EBEL-ből érkező Volán erősebb nálunk, annak azonban örülök, hogy a honi kupát megnyertük és döntősök voltunk a MOL-ligában is - jegyezte meg J.P. MacCallum.

A fehérváriak igazgatója, Ocskay Gábor közölte, a klub válogatottjai néhány napot pihenhetnek, szombaton pedig megkezdik a felkészülést a Budapesten sorra kerülő, Divizió 1-es vb-re. A 2011-es esztendőt tekintve a magyar hoki legfontosabb egy hete április 17-én veszi kezdetét.

Képes tudósításunk az öröm pillanatiról ide kattintva!