2013.11.06. 20:40

Jól hajrázott, ám kikapott az Alba

Podgorica - Negyedik mérkőzését játszotta szerdán az Európa Kupában az Alba Fehérvár kosárlabda-csapata. Podgoricában is pokoli nehéz feladat várt Carlos Frade együttesére.

Bobory Balázs

Mire lehet számítani egy olyan együttes ellen, amely euroligás csapatokat is legyőz?

Az biztos, hogy a montenegrói bajnok Buducsnoszt Voli Podgorica tekintélyt parancsoló eredményt ért el hétfőn, az Adria Ligában, amikor legyőzte a pokoli erős Crvena Zvezdát. A fehérváriak abban bízhattak, hogy a pihenőidő rövidsége miatt és esetleg az a bizonyos nagy mellény felvétele esetén lehet esély egy szoros mérkőzésre.

Nos, az első negyedben minden jel arra mutatott, hogy meg lehet szorongatni a Podgoricát. Ramone Moore duplája vezette fel az összecsapást, aztán fokozatosan lépett el az Alba, sokan tettek bele a közösbe. Juhos Levente dudaszós hármasának is köszönhetően hét pontos fehérvári előnynél fújhattak egyet a csapatok.

Tóth Norbert küzdött, harcolt a palánk alatt, 4 pontig jutott (Fotó: Tósoki Attila)

Sajnos a második tíz perc egy 7-0-ás hazai rohammal kezdődött, amire Moore triplája tett pontot. A 13. percre azonban átvette a vezetést a Buducsnoszt, majd a negyed második felében fokozatosan lépett el. A házigazdák valamelyest feljavultak, nyolc pontra hízott a hazai előny.

A szünet után sem lehetett azt mondani, hogy ne hajtott volna a Fehérvár, ám ez kevésnek tűtn. A 24. percben Vitkovac triplájával nőtt először tíz pont fölé a különbség és ez állandósult is.

Aki azt hitte, eldőlt a meccs, tévedett, hiszen az Alba hatalmas hajrát produkált Moore vezérletével. Már négy pontra is feljött a Fehérvár, ám ekkor a Csapin fontos triplát süllyesztett el és ez eldöntötte a mérkőzést.

Sok hiba volt sajnos mindkét oldalon, több volt a meccsben...

KK Buducsnoszt Voli - Alba Fehérvár 67- 61 (10 -17, 29 -14, 16 -9, 12- 21)

Sportski centar Morača, 1600 néző. Vezette : Rustu Nuran (török), Carmelo Paternico (olasz), Seffi Shemmesh (izraeli)

Buducsnoszt: Csapin 12/6, Sehovics 12/6, M. Popovics 3/3, A. Popovics 6, Akindele 4. Csere: Mihajlovics 11/3, Komatina 4, Vitkovac 5/3, Ivanovics 10/6, Coleman -.

Alba: Hobbs 9/3, Supola 6, Kemp 4, Juhos 10/3, Somogyi 10. Csere: Szanati -, Olah -, Moore 12/6, Tóth P. 6, Tóth N. 4.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-4. 5. perc: 4-10. 11. perc: 17-19. 13. perc: 24-22. 18. perc: 34-28. 22. perc: 41-31. 25. perc: 48-33. 34. perc: 58-48. 39. perc: 61.57,