2017.06.07. 09:19

Móri úszósikerek Ausztriában és Tatabányán

A Móri Úszó Egyesület versenyzői a múlt hétvégén két helyszínen is rajtköre álltak, s eredményesen szerepeltek.

Az ausztriai Welsben a 45. Speedomeetingen tíz ország 42 klubjának közel 650 versenyzője ugrott medencébe, a móriak 19 úszót indítottak.

Eredmények:

Rubint Dorka a mezőny egyetlen olyan versenyzője volt aki három számban is döntőbe jutott, helyezései: 50 gyors 6. hely (egyéni csúccsal), 50 mell 6., 50 hát 8., 100 mellen második lett, 100 háton pedig a harmadik pozícióban zárt. Krausz Ernő: 100 pillangó 2., 100 mellen első lett. Remport Dorka: 100 pillangó 1., 50 pillangó 1., 50 mell 3. Baumann Marcell: 50 hát 3., 50 gyors 1., 100 mell 1., 50 mell 1., 100 gyors 3. Remport Csanád: 100 pillangó 1., 50 pillangó 1., 50 mell 3.4x50 női vegyes váltó (Remport Dorka, Géringer Lara, Horváth Noémi, Kóbor Anna) 3. Pontszerzők: Turpinszky Réka 100 mell 7., Győrfi Márk 50 pillangó 4., Juhász Ada Boglárka 50 mell 5., Varga Virág 50m gyors 8.

Az egyesület felvétele

A csapat tagja voltak még: Remport Kitti, Győrfi Gábor, Vas János Andor, Sommer Anna, Brumbauer Franciska

A Delfin SE színeiben versenyző, de Molnár Mihály által edzett Dányádi Marcell 50 háton és 50 pillangón 2. lett, míg 50 gyorson és 50 mellen a harmadik helyen zárt. A Móri USE az éremtáblázat 3. helyén végzett 7 arany-, 4 ezüst- és 6 bronzmedállal.

A tatabányai Gyémánt Kupán Pakodi Gergely 100 m gyorson első, 200 gyorson 5., 200 vegyesen 6., 200 háton 5. lett. Stotz Botond 200 gyorson 7., 100 gyorson 5.