2010.01.25. 03:27

Dolgoznak a Sóstói Stadionon - a Vidi 3 góllal verte a Paksot

Székesfehérvár, Felcsút - A Videoton FC 4-1-re győzött a Paks ellen, a Vidi NB II-es csapata pedig 1-0-ra kikapott az Újpesttől. Már elkezdődött a munka a Sóstói Stadionban.

Szóval a Sóstói Stadion Kft. elkezdte a munkálatokat, s ahogy arról Bozai István ügyvezető szombaton tájékoztatott: a temető felőli vendégszektorban már felszerelték az 1800 darab - vandálbiztos - fém széket, míg a mellette lévő, eddig üresen hagyott, úgynevezett ütköző zónában február 20-áig, a tavaszi nyitányig 900 műanyag széket helyeznek el. A főépületben is elkezdődik a bővítés: a VIP-szintről egy emelettel lejjebb kerül a jelentősen kibővített sajtórészleg, ezzel is eleget téve az UEFA nemzetközi előírásainak. Ezzel párhuzamosan növelik a VIP-szint befogadó képességét - a nemzetközi kupamérkőzéseken, főleg a BL-ben az UEFA tekintélyes számú helyet igényel -, a páholyok számát. A költségeket a VIP-páholyok eladásából és a nézőszám várható növekedéséből lehet majd finanszírozni. Szó van a gyepszőnyeg és az eredményjelző felújításáról, cseréjéről is, de ezt jelenleg csak abból az összegből lehetne kivitelezni, amelyet még a Gyurcsány-kormány időszakában ígértek meg, ám az máig nem érkezett meg Sóstóra.

A szurkolók közül is sokan gondolják úgy, ideje lenne már teljes mértékben kicserélni a centerpálya gyepszőnyegét. A felvetésre Bozai István ügyvezető elmondta, hogy ez egyébként egy-két hónapot is igénybe venne, mert hosszabb távon csak kifogástalan minőségű - teljesen alácsövezett stb. - pályát lenne értelme kivitelezni.

Eddig jutottunk, a diskurzusdnak vége lett, hiszen a műfüves pályán elkezdődött a Vidi és a Paks közötti meccs.

A vendégek - Kovács (Csernyánszky) - Fiola (Nikolov), Éger, Gévay, Vári (Berkó) - Barta, Mészáros (Böde), Heffler, Nagy (Haraszti) - Kiss (Weitner), Tököli (Urbán) - kezdték el a találkozót, ám hamar kiderült, hogy a sérülés miatt hiányzó Lisztes, Sipeki, Báló, Zováth és Tamási, valamint Szabó nélkül, aki az U21-es válogatott edzőtábora miatt kapott kimenőt Gellei Imrétől, szóval kiderült, hogy a Videoton FC - Sebők (Filipovics) - Lázár (Andics), Lipták, Horváth (Novakovics, Sifter), Présinger (Lázár) - Sándor (Farkas I. B.), Elek (Polonkai), Szakály - Nagy, Sitku (Ponczók), Alves (Vujovics) - jobb csapat, mint a Paks. De ez abban az esetben is érvényes, ha teljes csapattal áll ki a vendég. A gólgyártást az 5. percben Alves kezdte el, (1-0), de több találat az első félidőben már nem esett. Voltak helyzetek, sőt, Sebőköt kétszer is megtornásztatták a paksiak. A második félidőt sokkal jobban élvezte a 300 néző, hiszen potyogtak a gólok. Előbb Gévay kotorta közelről a labdát a hálóba (1-1), majd sorrendben Vujovics, Farkas I. B. és végül Szakály találatát tapsolta meg a publikum, ezzel 4-1 lett a vége.

A Vidi legközelebb, kedden 14 órakor a Slovan Bratislavát, majd szerdán 14 órakor a Vojvodinát fogadja, egyaránt a Sóstói Stadionban. Szombaton a Kozármisleny és a Lendva lesz az ellenfél.