2010.10.11. 02:26

Tartalékosan is kiváló játék

Székesfehérvár - A Sapa Fehérvár AV19 együttes öt meghatározó játékosa nélkül utazott el Salzburgba, az EBEL 9. fordulójára. A bajnok várt a kék-fehér jégkorongcsapatra.

Bobory Balázs

Salzburg: Divis - Lynch, Heshka, Regier, Duncan, Welser, Trattnig, Lakos, Pewal, Koch, Latusa, Heinrich, Abid, Maier, Bois, Aubin, Ficher, Mühlstein, Unterweger, Brucker, Hofer. Vezetőedző: Pierre Pagé.

Fehérvár: Hetényi - Tokaji, Maklári, Sofron, Vas, Ladányi, Orbán, Ackeström, Palkovics, Holéczy, Fekete, Durco, Jobb, Hegyi, Nagy G., Benk, Vaszjunyin, Fodor. Vezetőedző: Ulf Weinstock.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Már pénteken is tartalékos volt a fehérvári együttes, hiszen Ales Kranjc, Nathan Martz és Horváth András is hiányzott az összeállításból. Vasárnapra tovább romlott a helyzet, hiszen Kovács Csaba és az eltiltott Mihály Árpád sem utazhatott a többiekkel Salzburgba, így a Sapa három sorral, plusz két fővel kezdte a bajnoki címvédő otthonában az összecsapást.

A Red Bull nekiugrott a vendégeknek, az osztrákok dolgoztatták bőségesen Hetényit. A 13. percben a kapus sem tehetett semmit Welser lövésével szemben, 1-0. A második harmadban fokozódott a nyomás, a hazaiak 30(!) lövést eresztettek meg a húsz perc alatt, Hetényin azonban nem találtak fogást. A záró periódusban érett a meglepetés: a 43. percben Fodor passzát Vaszjunyin értékesítette, 1-1. A Salzburg minden szögből lőtt, Hetényi parádézott. Az 52. percben döbbenet ült az arcokra, hiszen Ladányi átadása után Sofron megszerezte a vezetést, 1-2. Két és fél perccel a zárás előtt Mühlstein tudott egyenlíteni, 2-2. Jöhetett a hosszabbítás, majd a büntetők, Duncan góljával nyert a Salzburg, 3-2.