NB III

2 órája

Először nyert a Főnix FC

Az NB III. 2., hétközi fordulójában hazai pályán győzött a Puskás Akadémia FC II. csapata, míg a Bicskei TC idegenbeli sikerével őrzi veretlenségét. A Főnix FC hétgólos meccsen szerezte meg első győzelmét a harmadik vonalban, az Iváncsa KSE pedig pontokat veszített a BFC Siófok ellen.

Újpesten a fehérben játszó Bicske sikerrel zárult az összecsapás

Fotó: Kricskovics Antal

ÉSZAK-NYUGATI CSOPORT

Puskás Akadémia FC II. (4.) – Gyirmót FC Győr II. (11.) 2-1 (1-1)
Vezette: dr. Dédesi Mátyás
PAFC II.: Lehoczki – Orján, Fodor, Szojma, Makara – Radics, Dimitrijev – Halászi (Antal) - Harsányi, Janyickij (Oszadcsij), Szabari – Magasföldi (Bontas). Vezetőedző: Vanczák Vilmos.
Gyirmót FC Győr II.: Papp Zs. – Rozs, Szabó K. (Nyári), Tarsoly (Barta), Lázár - Bagó, Tóth D., Erdei M. (Mórocz), Ominger B., Cserkuti-Németh (Dénes), Kiss N. Vezetőedző: Ördög József.
Gól: Magasföldi (22., 73.), ill. Erdei M. (5.).
Kiállítva: Lázár (56.).

Az 5. percben Bagó Bálint ívelt Erdei Milán elé, aki 18 m-ről a hosszú sarokba lőtt, 0-1. A 22. percben Halászi-Harsányi Medárd kiugratta Magasföldi Józsefet, aki elhúzta a labdát Papp Zsombor mellett, aki buktatta, 11-es! A büntetőt a sértett a jobb sarokba lőtt, 1-1. Az 56. percben Lázár Patrik begyűjtötte második sárga lapját, így megfogyatkoztak a vendégek. A 73. percben Magasföldi 10 méteres lövése talált utat a kapuba, 2-1.

Újpest FC II. (6.) – Bicskei TC (1.) 0-1 (0-0)
Vezette: Jakab Árpád
Újpest FC II.: Genzler – Máté Zs., Eckl, Babós (Kaczvinszki), Simon B. – Mező, Mucsányi Miron (Mándi) – Árki, Sarkadi, Kollarik – Kárász (Kruppai). Vezetőedző: Mundi Viktor.
Bicskei TC: Radnóti - Dulló, Bozsoki, Molnár S. – Szalai D., Hirman (Lakatos), Kispál, Tifán-Péter (Száhl) – Schildkraut (Márkus), Beliczky, Király P. (Szontagh). Vezetőedző: Csordás Csaba.
Gól: Bozsoki (66.)

Jól ismerték egymást a csapatok, dacára annak, hogy az Újpest FC II. korábban a másik csoportban vitézkedett, ám több edzőmérkőzésen is találkoztak a felkészülési időszakokban. A 11. percben Király Patrik a 16-os közeléből leadott lövése a bal kapufán csattant. A 66. percben Király P. jobb oldali szöglete a túloldalig szállt, Tifán-Péter Bence, visszaemelte, és a nagy lendülettel érkező Bozsoki Imre a kapu jobb oldalába fejelt, 0-1. Helyzetei, és lehetőségei alapján a bicskeiek győzelme akár nagyobb arányú is lehetett volna.

DÉL-NYUGATI CSOPORT

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (13.) – Paksi FC II. (2.) 0-2 (0-1)
Vezette: Dévényi Balázs.
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Balogh M., Németh P. (Pauer), Bohata - Széplaki, Bedics (Gyuris), Szellák, Csontos, Pekowski (Balogh B.) - Bozai, Papucsek. Vezetőedző: Bozai Attila.
Paksi FC II.: Borsos - Palóka (Májik), Répási (Szabó A.), Galambos, Éger - Pupp, Győrfi (Holka), Gyurkits, Lapu - Földi, Ádám (Köllő). Vezetőedző: Kindl István.
Gól: Galambos (28.), Gyurkits (47.)

FC Dunaföldvár (15.) – Főnix FC (8.) 3-4 (0-2)
Vezette: Virág András
FC Dunaföldvár: Nideczki – Vasilijevics, Balogh Á., Rónaszéki, Bakti – Zoboki (Balázs), Balog (Kun), Csoma-László, Horváth B. – Süle, Gesztesi (Büki). Vezetőedző: Nyilasi Bálint.
Főnix FC: Zima – Csiba, Gruber (Rubos Barnabás), Bolla Barnabás, Korponai (Emperger) – Jungwirth, Andróczi, Réti (Rubos Bence), Balogh L. (Zólyomi) – Horváth T., Adorján (Borbély). Vezetőedző: Pavlik József.
Gól: Büki (48., 80.), Rónaszéki (77.), ill. Csiba (7., 53.), Korponai (32. 54.).

Iváncsa KSE (5.) – BFC Siófok (12.) 1-1 (0-0)
Vezette: Farkas Tibor
Iváncsa KSE: Varga Á. – Madarász B., Aradi, Kiatipisz, Nyilas – Barta, Vass, Székely (Keringer), Budai (Mihály) - Törőcsik, Monori (Király D.). -. Vezetőedző: Tóth András.
BFC Siófok: Hutvágner  - Szaka (Saja), Horváth A.,Maka (Nimsz), Major (Mayer) – Bíró, Polényi, Pécseli, Papp M. – Králik, Balogh B. (Bodor). Vezetőedző: Mészáros József.
Gól: Király D. (80.), ill. Polényi (73.).