Nyitány, tele sok meglepetéssel

2021.08.23. 13:16

Több vendégsikerrel indult a megyei I. osztályban a 2021/2022-es szezon

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 1. fordulójában Enyingen kikapott a címvédő Sárosd, míg a Mányi TK az esélyesebb Főnix FC ellen tartotta otthon a három pontot.

A korábbi Ikarus-Maroshegy játékos, jelenleg a Móri SE csapatát erősítő Victor Michel lőtte a gárda harmadik gólját

Fotó: Pesti Tamás / Fejér Megyei Hírlap

Lajoskomárom–Sárbogárd 2–3 (0–0)

Lajoskomárom, 300 néző

Vezette: Kupi Zoltán.

Lajoskomárom: Barabás – Sonkoly, Németh Á., Andróczi, Kövecses (Varga F.) – Simon Gy. (Vadászi), Gergye, Vései, Czéhmeiszter (Kicska) – Vass, Berta (Gógán). Vezetőedző: Szili Balázs

Sárbogárd: Nyári – Kovács J., Vagyóczki, Kindl, Mayer – Luczek, Horváth A., Pákozdi, Gyuricza (Slett) – Finta (Tóth P.), Horváth I. Szakmai igazgató: Pajor László

Gól: Berta (47.), Gergye (68.), ill. Vagyóczki (63.), Luczek (66.), Mayer (72.)

Jók: Vései, Gergye ill. Kindl, Luczek

Már az első félidőben is változatos, jóramú volt a mérkőzés mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de ezek akkor még kimaradtak. A 47. percben jobb oldali rövidpasszos játékot követően, Berta László a 16-os sarkáról mintaszerűen tekerte a labdát a bal felső sarokba, 1-0. A 63. percben Horváth Attila balról középre ívelt labdáját követően Mayer Dávid elesett az ötösön, meglepetésre Kupi Zoltán játékvezető büntetőt ítélt, melyet Vagyóczki Patrik értékesített, 1-1. A 66. percben egy hazai labdavesztés után Luczek Roland 14 méterről helyezett a bal alsó sarokba, 1-2. A 68. percben Gergye Krisztián szerzett labdát a középkörben, és remekül eltalált ívelése a meglepett Nyári Bence kapus felett a hálóban landolt, 2-2. A 72. percben Czéhmeiszter Attila végzett el szabadrúgást a lajosi térfél közepéről, röviden hazatett labdáját a szemfüles Mayer elcsípte és a kimozduló Barabás József kapus mellett lőtt a hálóba, 2-3. A 93. percben Vass Dávid lábában volt az egyenlítési esély, 8 méterről emelt labdája azonban kicsivel a kapu fölé szállt. A megyei szinten szép-számú közönség, remek mérkőzést láthatott, a hazai védelem megingásait jól használta ki a Sárbogárd, azonban a látottak alapján a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.

Tudósított: Mosberger Mátyás

Bodajk–Tóvill-Kápolnásnyék 3–1 (1–0)

Bodajk, 100 néző

Vezette: Kovács Róbert.

Bodajk: Csikesz P. – Bregócs, Kocsis D., Molnár M. (Rózsás), Molnár T. (Gulyás) – Klein, Imrefi (Kovács J.), Kővári B., Arany (Orosz) – Nagy F., Dreska (Katóka R.). Vezetőedző: Takács Viktor

Tóvill-Kápolnásnyék: Dohány – Peng, Kharboutli Noor, Krajnc (Szentgyörgyi), Zsigmond B. – Csörge, Kiss Á., Pigler, Molnár G. – Horváth B., Zsigmond L. Vezetőedző: Höltzl Richárd

Gól: Molnár T. (12.), Klein (56.), Gulyás (83.), ill. Pigler (89.)

Jók: az egész csapat, ill. Pigler, Peng, Kharboutli Noor

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat óriási becsvággyal vetette bele magát a küzdelembe. Az első helyzetét gólra váltotta a hazai csapat. A 12. percben Klein Márk jól passzolt a keresztbe mozgó Imrefi Balázs elé, akinek lapos beadását Molnár Tamás passzolta a kapuba, 1-0.. Nagyobb iramra kapcsoltak a vendégek, így több helye lett a Bodajk támadóinak. Egy ilyen kontrából megszerezhették volna a második góljukat, a 24.percben Nagy Ferenc ment el a jobb oldalon, keresztbe lőtt labdája Klein találta ziccerben, de ő elsiette a befejezést. A vendégek percei következtek, a 32. percben Pigler Boldizsár, majd két perccel később Zsigmond Bence lőtt távolról, utóbbi a kapufát találta el. A félidő vége előtt ismét Csikesz Péternek kellett hárítania Zsigmond B. szabadrúgását. A második félidő hazai fölénnyel indult, amit gólra is váltottak az 55. percben, Csikesz P. egész pályás indítása ziccerben találta Kleint, aki 15 méterről a kapus feje felett a kapuba emelt, 2-0. A 73. percben Gulyás Gergő kiugratta Nagyot, aki a kapusba lőtt. A 83. percben végleg eldőlt a mérkőzés, Klein ment el a baloldalon átemelt a kifutó kapuson, Gulyás jól érkezett a hosszú oldalon és a hálóba passzolt, 3-0. Nem adta fel a vendégcsapat és a 90. percben Pigler révén sikerült a szépítés, 3-1. A helyzeteit jobban kihasználó Bodajk nyerte a mérkőzést, egy, a mezőnyben nagyon jól játszó Kápolnásnyékkel szemben.

Tudósított: Kovács Zoltán

Mór–Martonvásár 4–0 (2–0)

Mór, 200 néző

Vezette: Szücs László.

Mór: Kiss M. – Végvári (Hámory), Lattenstein (Erni), Nicsenko, Ferencz (Paulik) – Klémán M. (Radács), Kovács K., Varga B., Szöllősi (Fodor Máté) – Victor, Sötét. Vezetőedző: Berndt András

Martonvásár: Sebestyén I. – Herczeg, Szél, Füzér, Lakakisz (Tóth R.) – Kádár (Horváth Á.), Neuvert, Waller (Gábor), Kovács A. (Szenyéri) – Juhász B., Balogh B. (Horváth B.). Vezetőedző: Horváth László

Gól: Nicsenko (14.), Lattenstein (43.), Victor (64.), Klémán M. (70.)

Jók: az egész csapat, ill. Sebestyén I.

Már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, amit a 14. percben Igor Nicsenko találata is megerősített, 1-0. Az első félidőben végig uralta a meccset Berndt András csapata, nem sok teret engedett az ellenfélnek, de a következő gólig egészen a 43. percig kellett várni, amit Lattenstein Norbert szerzett, 2-0. A második félidőben sem változott a játék képe, magabiztosan játszottak a piros-feketék, a 64. percben Victor Michel, majd a 70. percben Klémán Máté találata alakította ki a végeredményt, 4-0.

Tudósított: Ruff Linda

Mányi TK–Főnix FC 2–1 (1–1)

Mány, 150 néző

Vezette: Jónás Péter.

Mány: Bessenyei – Kovács P., Bukovecz, Timkó, Ősz – Gondos, Veress – Lakatos G., Kiss (Horváth), Kelemen – Dombai (Forró). Vezetőedző: Pál Zoltán

Főnix FC: Szabó T. – Pápai, Knausz (Rubos), Sarok, Pataki – Adorján (Jófejű), Kertész (Molnár A.), Papp K. (Patkós K.), Krán – Zoboki Á. (Szalai P.), Bognár I. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Bukovecz (45., 55.), ill. Adorján (30.)

Jók: Gondos (a mezőny legjobbja), Bukovecz, Kovács P., Kiss M., ill. Adorján, Kertész

Remek időben, szépszámú közönség előtt kezdődött meg a megyei I. osztályú bajnokság új idénye, a két csapat számára. A jó hangulatot, már a kezdéskor feldobta, a magyar válogatott egyik legjobbjának, a Főnix nevelésének, Szoboszlai Dominiknak a jelenléte, aki szünetben. és a meccs végén is, szimpatikusan osztogatta a helyi szurkolóknak, gyerekeknek az autogrammokat! A két, rettentően fiatal átlagéletkorú csapat, nem sokat kóstolgatta egymást, hiszen már a mérkőzés elején nagy iram, és lüktető játék alakult ki. A mányiak, kissé átengedve a területeket, zárt védekezéssel próbálták megfékezni a lendületes fehérvári rohamokat, de a meddő vendég fölény, nagy helyzetekben nem mutatkozott meg az első félidő derekáig. A 24. percben, egy kapu előtti kavarodás után Bessenyei Barnabás védett nagyot, majd az ellentámadásból, Kiss Márk lőtt föle. A 30. percben egy szögletet „elvédekeztek” a hazaiak, a berobbanó, üresen érkező Adorján Gergő pedig a kapuba fejelt, 0-1.

A legjobbkor, a szünetet jelző sípszó előtt az egyenlítő gól. Egy szélről érkező beadás után, az előre húzódó Bukovecz Ferenc elé került a labda, aki nagy erővel vágta azt a kapu bal felső sarkába, 1-1. A szünet után, a forgatókönyv az első félidő elejéhez hasonlított, viszont a mányi kontratámadások mindegyike komoly veszélyt rejtett magában. A Főnix nem találta a fogást a hazaiakon, és erővel sem volt probléma egyik oldalon sem, hiszen mindkét csapat nagy dinamikával, nagy elánnal próbálta a győzelmet kicsikarni. Az 55. percben Kiss Márk lövése pattant a 16-oson belül Bukovecz elé, aki elemi erővel bombázott Szabó Tamás kapujába, 2-1. A Főnix FC nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, de igazi ziccerhelyzete inkább a Mánynak akadt. Előbb Dombai Dávid fejelt centikkel mellé, majd Horváth Péter emelt a kapufa tetejére, végül Ősz Olivér emelése kerülte el, nagy helyzetben a Főnix kapuját. A megyei első osztály színvonalához méltó, remek hangulatú, és iramú mérkőzést játszott a két csapat, ahol a két, jól felkészített, fiatal együttes csatáját, a győzelmet ezen a délutánon jobban akaró, harcosabb Mány nyerte, a továbbra is bajnokesélyes, és komoly játékerőt képviselő fehérváriak ellen.

Tudósított: Varga Mihály

Enying–Sárosd 2–1 (1–0)

Enying, 150 néző

Vezette: Rózsa József.

Enying: Lehr – Keszler, Kalló, Kassai J., Nyikos (Kassai D.) – Inzsöl, Vas (Papp G.), Óvári, Paluska K. (Paluska L.), Csepregi – Bagó (Boda), Halász. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Sárosd: Rigó – Susa, Hushegyi, Csányi, Vida – Killer M., Ivacs, Ujvári, Szekeres – Meszlényi (Oláh), Szabó N. Vezetőedző: Arany Tibor

Gól: Nyikos (30.), Bagó (85.), ill. Killer M. (80.)

Kiállítva: Susa (75.).

Jók: az egész csapat ill. Hushegyi, Vida, Meszlényi

Tökéletes viszonyok, a bajnoki nyitányhoz méltó, remek hangulat fogadta a csapatokat. Az első negyedórában nagy lendülettel estek egymásnak az ellenfelek. Az Enying letámadott, és így próbálták hibára kényszeríteni a vendégeiket. A Sárosd gyors passzjátékkal uralta a középpályát de azon túl csak ívelésekkel tudtak a kapu közelébe jutni. Komoly helyzetre a 30. percig kellett várni. Ekkor Paluska Krisztián bedobott labdájával fordult le Nyikos Martin a kapu felé, felnézett, majd egy tökéletesen eltalált lövéssel bombázott a jobb felső sarokba, 1-0. A második félidő elején fokozta a nyomást a vendégcsapat. Gyakran teljesen beszorult az Enying, ugyanakkor ez lehetőséget adott kontrák vezetésére. Egy ilyen ellentámadás után, szögletből fejelt Paluska László kapura, melyet a sárosdi védőknek a gólvonalról sikerült kivágni. Ezután sorban jöttek a vendégek helyzetei, de az egyenlítés egyelőre elmaradt. Előbb a kapufa segítette ki a nagyszerű formában védő Lehr Marcellt, de a 62. percben Csányi Dávid büntetőjét is bravúrral hárította. A 76. percben a ziccerben kiugró Csepregi Imrét Susa Krisztián kaszálta el, amelyért Rózsa József piros lappal kiállította. A 80. percben számos vendéghelyzet után sikerült az egyenlítés. Killer Máté fejesét sikerült Lehrnek kiütnie, de a támadó estében még bele tudott kotorni, s a védők között a kapuba csorgott a labda, 1-1. A 85. percben a klasszis játékot mutató Csepregi Imre szerzett labdát a középpályán, s nagyszerűen indította Bagó Dánielt, aki nem hibázta el az egy-egy szituációt, és higgadtan gurított Rigó Ádám mellett a hálóba, 2-1. Egy végtelenül izgalmas, kiélezett mérkőzést láthatott a közönség, melyen megérdemelten tartotta otthon a pontokat a hazai gárda.

Tudósított: Mohai Norbert

Ercsi Kinizsi–Ikarus-Maroshegy 0–1 (0–1)

Ercsi, 150 néző

Vezette: Kerkuska Miklós.

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Holentoner, Tolnai, Szűcs O. (Bálint) – Kun, Pintér O., Jerzsabek, Somogyvári (Németh G.) – Rebők (Balogh P.), Klauz. Vezetőedző: Lieber Károly

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Békefi, Kovács D. (Harangozó), Kókány, Báles Zs. (Bíró) – Kovács L., Patkós Á. (Schmuck A.), Erdei M., Schmuck B. – Báles A. (Skultéti), Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin

Gól: Kovács L. (18.)

Jók: senki, ill. Matócza. Kovács D., Erdei M.

Enerváltan kezdtek a hazaiak, amelynek a 18. percben meglett az eredménye. Bizonytalan Kinizsi védekezés után Kovács Levente gurított a kapuba, 0-1. A folytatásban sem változott a játék képe, továbbra is erőlködött az Ercsi, míg lelkesen játszott a Maroshegy. A szünet után nyomott ugyan a hazai csapat, de csak helyzetekig jutott, míg egy-két kontrát vezetett az Ikarus, nagyobb helyzet nélkül. A vendéglátók számára pedig intő jel: rengeteg hibával, pontatlansággal nehéz mérkőzést nyerni.

Tudósított: Flórián Gábor

Kisláng–Tordas Fész Zrt. 1–3 (0–1)

Kisláng, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor.

Kisláng: Ányos – Kovács T., Juhász M., Erdei B. (Kovács L.), Árki – Dudar E., Kassai Cs. (Tury-Nagy), Juhász J., Horváth Z. (Farkas B.) – Baranyai, Willerding Zs. Vezetőedző: Erdei István

Tordas Fész Zrt.: Cseresnyés – Totsche, Sebestyén N. (Irházi), Hermann, Dely D. (Hernádi) – Szilágyi, Somogyi T. (Berki), Deli Zs., Cservenka – Németh L., Perjési. Vezetőedző: Horváth Sándor

Gól: Willerding Zs. (50.), ill. Németh L. (12., 71.), Hermann (60.)

Jók: senki, ill. Németh L.

Az 1. percben Kassai Csaba Juhász Mártontól kapott remek labdát, melyet átvétel után a rövid sarokra lőtt. A 2. percben Somogyi Tibort ugratták ki , de lövését Ányos Pál bravúrral hárította. A 12. percben Németh László éles szögből a hosszú sarokba lőtt, 0-1. A 24. percben Juhász Márton próbálkozott a 16-oson belülről, de cseresnyés Alex szépen védett. A 49. percben Horváth Zoltán készítette le lövésre Erdei Barnabásnak, aki a hosszú sarokra célzott, de Cseresnyés hárított. Az 50 percben Dudar Ervin beadását Willerding Zsolt fejelte a rövid sarokba, 1-1. Az 59. percben Berki Roland került ziccerbe, de Ányos bravúrosan hárított. A 60. percben Németh L. beadását Hermann Tamás fejelhette tisztán a kapuba, 1-2. A 65. percben Németh L. lőtt kapura, Ányos előtt kellemetlenül felpattant a labda, de így is védeni tudott. A 71 percben Németh L. használta ki a ziccerét, bebiztosítva ezzel a vendégek győzelmét, 1-3.

Tudósított: Juhász Fanni